آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32497
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 12:18
تعداد بازدید : 459

مقررات زدایی برنامه اصلی صد روز نخست وزارت صنعت

وزير صنعت معدن و تجارت مقررات زدايي و ساماندهي قوانين و مقررات را ضروری دانست و از اجراي آن به عنوان يكي از اصول جدي در برنامه كاري 100 روزه اين وزارتخانه خبر داد.

خبرگزاری مهر- محمدرضا نعمت‌زاده با اشاره به ضرورت پرداختن به مقررات‌زدايي از اين بخش از اقتصاد كشور گفت: كاهش مقررات زايد و دست‌وپا‌گير در وزارتخانه و دستگاه‌هاي ذي‌ربط، يكي از اصول جدي ماست و در اين راستا در تلاش هستيم طي 100 روز اول، اغلب مقرراتي را كه به تدريج وضع شده و غيرضروري و غيراقتصادي است از مسير حركت صنعت‌گران و سرمايه‌گذاران برداريم. وي، يكي از مشكلات جدي صنايع كشور را مبحث نقدينگي ذكر كرد و گفت: در حال حاضر اين موضوع در زمينه‌هاي مختلف بسيار حایز اهميت است و ما در صدد رفع اين مشكلات هستيم. وي افزود: هنگامي كه واحدها كمتر توليد مي‌كنند خود به خود سوددهي آنها كاهش پيدا كرده و به دنبال آنها مشكلات نقدينگي بروز و جلوه پيدا مي‌كند.
وزير صنعت، معدن و تجارت، تغيير نرخ ارز را از موارد ديگري برشمرد كه در ايجاد مشكلات تاثيرگذار بوده است به طوري كه تعدادي از واحدها كه از تسهيلات بانكي بيش از گذشته استفاده كردند در اين زمينه متضرر شده‌اند. وي مسایل بانكي را از چالش‌هاي ديگري دانست كه بايد به آن پرداخته شود و در اين باره گفت: يكي از مشكلاتي كه برخي واحدها با آن روبه‌رو هستند درخواست پرداخت 130 درصد پيش پرداخت براي گشايش اعتبار است چراكه اين رقم در گذشته با 10 درصد گشايش مي‌شد.
وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين موضوع بازار، صادرات و محدوديت‌هاي تحريم را از ديگر مسایلي عنوان كرد كه به آن پرداخته خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :