آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32496
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 12:16
تعداد بازدید : 520

راه اندازی سامانه مديريت يكپارچه معاملات راه آهن

سامانه مديريت يكپارچه معاملات (سميم) به منظور برگزاری مناقصه ها، مزايده ها و ديگر معاملات راه آهن برای نخستين بار در كشور راه اندازی می شود.

خبرگزاری مهر- طالب زارع با اعلام اين خبر گفت: اين سيستم به منظور شفاف‌سازي،كنترل و نظارت هوشمند طراحي شده و هم‌اكنون در مرحله نصب، آموزش و راه‌اندازي قرار دارد و طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته از ابتداي مهرماه سال جاري به صورت كامل در راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران و ادارات كل راه‌آهن مناطق 18 گانه كشور عملياتي مي‌شود. وي افزود:‌ اين سامانه تمامی معاملات جز، متوسط و عمده در حوزه قانون برگزاري مناقصات، آيين‌نامه‌هاي اجرايي و دولتي و تضمين معاملات دولتي را در بر مي‌گيرد.
زارع با اشاره به اينكه اين سامانه تمام موارد قانوني قوانين و آيين‌نامه‌هاي اشاره شده را به صورت هوشمند پوشش مي‌دهد گفت: اين سامانه مي‌تواند بسياري از مشكلاتي را كه در زمينه برگزاري معاملات از قبيل دشواري كنترل روند قانوني برگزاري مناقصه‌ها و مزايده‌ها، مستندسازي، طولاني شدن فرآيند برگزاري مناقصه‌ها و مزايده‌ها و تبادل اطلاعات را از ميان برده و مانع تجديد يا لغو برخي از مزايده‌ها و مناقصه‌ها شود. وي افزود: مكانيزه شدن فرآيند برگزاري معاملات، شفاف‌سازي و تسريع در فرآيند برگزاري مناقصه‌ها و مزايده‌ها، كاهش هزينه‌ها، استانداردسازي، كنترل هوشمند قانون و آيين‌نامه‌ها، تسهيل در نظارت، كاهش احتمال تجديد يا لغو شدن مناقصه‌ها و مزايده‌ها و غیره از جمله دستاوردهاي اين سامانه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :