آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32486
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 12:1
تعداد بازدید : 463

رییس اتاق بازرگانی:

فصل جدیدی در تشکیل جلسات شورای گفت وگو آغاز می شود

جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که از یکی دو سال پیش به دلیل عدم حضور وزرا نصفه و نیمه برگزار شده و ثمربخش نبوده است، با روی کار آمدن دولت جدید و تداوم ریاست نهاوندیان بر این شورا هنوز آغاز نشده است.

تسنیم- یکی از شوراهایی که بر اساس قانون برنامه پنجم، بر دولت‌ها تکلیف شده شواری گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت بود که حدود دو سال و نیم از تشکیل آن در اتاق بازرگانی ایران می‌گذرد. به‌رغم اینکه همیشه بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در همه جلسات حضور داشتند، وزرای دولت به هر دلیلی که در آن زمان مطرح می‌شد و یکی از آنها دستور رییس‌جمهور وقت به وزرا برای عدم حضور در جلسات بود، حاضر نمی‌شدند. البته در 19 فروردین ماه سال جاری سی‌امین جلسه شواری گفت‌وگو برگزار شد ولی پیش از آن یعنی در سال 91 تعداد جلسات برگزار شده اندک بود.
در آستانه تغییر دولت و انتخابات ریاست جمهوری این امید وجود داشت که شورای گفت‌وگو بتواند در دولت جدید با رویکرد بهتری کار خود را از سر بگیرد و پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و حضور نماینده بخش خصوص در کابینه دولت یازدهم امید‌ها برای تشکیل جلسلات شورای گفت‌وگو قوت گرفت.
محمد نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی در مورد جلسات شورای گفت‌وگو در دولت جدید، گفت: هم اکنون می‌توان گفت که با کمال تاسف به دلیل عدم حضور فعال وزرا و اعضای اصلی دولتی در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت، طی یک سال اخیر با توجه به تلاش بخش خصوصی برای برگزاری منظم جلسات شورا، بنا به دلایل سیاسی با عدم حضور وزرا، از بازده لازم باز ماندیم.
وی افزود: امیدواریم با توجه به تاکید صریحی که رییس‌جمهور جدید در اجرای کامل بهبود محیط فضای کسب و کار دارند، فصل نوین و امید بخشی در تشکیل جلسات شورا در سطح ملی و استانی داشته باشیم.
با توجه به اینکه در حال حاضر محمد نهاوندیان به عنوان رییس دفتر رییس‌جمهور انتخاب شده‌ است و هم‌زمان با این سمت تا دو سال آینده همچنان رییس اتاق بازرگانی باقی خواهد ماند، امید به تشکیل جدی و پیگیر شواری گفت‌وگو در دولت تدبیر و امید، قوت گرفته است. البته شاید تا تکمیل کامل کابینه و همچنین رو به راه شدن امور توسط دولت جدید، باید باز هم برای تشکیل این شورا صبر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :