آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32482
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 11:54
تعداد بازدید : 728

با وجود کاهش قیمت 15 درصدی کالاهای کامپیوتری

میرمهدی: بازارلپ تاپ و تبلت همچنان سوت و کور است

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اعلام کاهش نرخ اقلام کامپیوتری در بازار درحدود 15 تا 20 درصد گفت: با این وجود همچنان بازار کامپیوتر سوت و کور و بدون فعالیت اقتصادی سپری می شود.

خبرگزاری مهر- سیدمهدی میرمهدی با بیان اینکه به دلیل رکود بازار کامپیوتر، قیمت کالاهایی مانند‌هارد، رم، اکسسوری، فلش مموری، تبلت و لپ تاپ با کاهش مواجه شده است، اظهار داشت: کاهش نرخ دلار روی کالاهای کامپیوتری تاثیر مستقیم داشته و حتی شاهد بوده ایم که برخی کالاها تا 500 هزار تومان نیز ارزان شده است. اما همچنان روزهای بازار لپ تاپ و تبلت سوت و کور و بدون فعالیت سپری می‌شود.
وی با بیان اینکه کاهش قیمت به یکباره دلار به نفع واردکنندگان کامپیوتری نبود، اضافه کرد: با این وجود ما همچنان علاقمند به کاهش نرخ دلار هستیم تا قیمتها شکسته شده و خریدار به سمت خرید کالا روی بیاورد.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به خرید لپ تاپ و تبلت از کشورهای چین، سنگاپور، تایوان و هنگ کنگ بر مبنای نرخ دلار آزاد گفت: از آنجایی که تکنولوژی به روز ارتقا می‌یابد نمی‌توان کالاهای رایانه ای که با نرخ دلار آزاد و به روز خریداری می‌شود را در انبار نگه داشت و باید آن را به قیمت روز بفروش رساند، حتی اگر ضرری به فروشنده
تحمیل شود.
میرمهدی با بیان اینکه از اواخر خردادماه امسال تاکنون نرخ کالاهای کامپیوتری حدود 15 تا 20 درصد کاهش قیمت داشته است اضافه کرد: پیش بینی می‌شود با کاهش قیمت و ثبات آن در بازار، رکود این بخش به حداقل رسیده و خریداران و دوستداران تکنولوژی بار دیگر به بازار کامپیوتر و رایانه روی بیاورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :