آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32478
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 11:50
تعداد بازدید : 434

بازار ۲۰ میلیارد دلاری در انتظار فناوری های رایانش ابری

یک شرکت پژوهشی پیش‏ بینی کرده است حجم بازار فناوری‏ های رایانش ابری تا سال ۲۰۱۶ به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

همکاران سیستم- به گزارش وب‏‌سایت هرالد آنلاین، شرکت پژوهشی معروف به «۴۵۱ ریسرچ» پیش‌‏بینی کرده است که بازار فناوری‏‌های رایانش ابری تا سال ۲۰۱۶ با رشد سالانه ۳۶ درصد به ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید. این شرکت در پژوهش خود بازار انواع راهکارهای رایانش ابری مثل عرضه نرم‌‏افزار در قالب خدمات (SaaS)، عرضه پلت‏فرم در قالب خدمات (PaaS)، و عرضه زیرساخت‏‌ها در قالب خدمات (IaaS) را پیش‌‏بینی کرده است.
بر اساس این گزارش، راهکارهای IaaS در سال ۲۰۱۲ بیش از نیمی‌از بازار راهکارهای رایانش ابری عمومی‌ را از آن خود کرده بود. پیش‏‌بینی می‌‏شود که بازار این نرم‏‌افزار‌ها تا سال ۲۰۱۶ با نرخ ۳۷ درصدی به رشد خود ادامه دهد. راهکارهای PaaS نیز در سال گذشته حدود یک چهارم از کل بازار فناوری‌‏های رایانش ابری را به خود اختصاص داده بود و تا سال ۲۰۱۶ با رشد شتابنده ۴۱ درصدی همچنان به شکوفایی خود ادامه خواهد داد. سهم بخش راهکارهای SaaS نیز از درآمدهای این بازار در سال گذشته ۲۵ درصد بوده است و پیش‏‌بینی می‌‏شود این بازار با رشد ۲۹ درصدی به پیش‌روی خود ادامه دهد.
این شرکت در گزارش خود وضعیت و جایگاه شرکت‌‏های عرضه‌‏کننده راهکارهای رایانش ابری را نیز بررسی کرده است. بنا بر این گزارش، بخش زیادی از بازار فناوری‏‌های رایانش ابری در اختیار شرکت‏‌های تجاری سهام عام خواهد بود. این شرکت‏‌ها ۲۳ درصد از کل فروشندگان راهکارهای رایانش ابری را تشکیل می‌‏دهند، اما همین ۲۳ درصد بیش از ۷۸ درصد بازار را در اختیار خود دارند. برآورد‌ها نشان می‌‏دهد بخش زیادی از شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده راهکارهای رایانش ابری درآمدی کمتر از ۵ میلیون دلار دارند و فقط ۲۵ درصد از آن‌ها درآمدی بین ۵ میلیون تا ۵۰ میلیون دلار دارند. این شرکت‏‌ها جز بخش‌‏های میانی بازار محسوب می‌‏شوند. در این میان فقط چند شرکت توانسته‏‌اند در سال ۲۰۱۲ بیش از ۷۵ میلیون دلار درآمد داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :