آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32475
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 11:49
تعداد بازدید : 615

کسب پول و درآمد هدف اصلی بدافزارها در سال 2013

براساس تحقیقات شرکت پاندا سکیوریتی، بدافزارهای فعال در حوزه بانکداری آنلاین با تلفن همراه و همچنین تروجان های اخاذ و کلاهبردار اینترنتی، در سه ماهه دوم سال 2013 رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

روابط عمومی‌شرکت ایمن رایانه پندار- طبق این گزارش، تعداد سیستم‌های کامپیوتری که در سه ماه دوم سال 2013 گرفتار بدافزارهای اسب تروای اخاذ شده اند، نسبت به سه ماه اول همین سال دو برابر شده است و رقم 320 هزار نمونه شناسایی و کشف شده را به خود اختصاص داده است. این رشد شگفت آور نشان می‌دهد که جنایتکاران اینترنتی این راه را روش مناسبی برای پول درآوردن دانسته اند. کلاهبرداران از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که ارائه نرم افزارهای جعلی و نصب نرم افزارهای مخرب به منظور ربودن فایل‌ها و اطلاعات از جمله آنهاست. اما نکته جالب در عملکرد این بدافزارها این است که کلاهبرداران به محض دریافت پول، همه چیز را به حالت اولیه برگردانده و به سرعت ناپدید می‌شوند.
بر اساس این گزارش در سه ماهه دوم سال 2013 بیش از 17 هزار نوع نرم افزار مخرب تلفن همراه نیز شناسایی شده است و در حالی که تنها به نیمه سال 2013 رسیده ایم، این تعداد با تعداد بدافزارهای کشف شده در طول سال 2012 برابری می‌کند.
طبق اعلام محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی بدافزارهای کشف شده برای اهداف مختلفی نظیر جاسوسی و سرقت اطلاعات کاربرد دارند اما در میان این بدافزارها فعالیت‌های عمده نویسندگان ویروس در سه ماهه دوم سال جاری بر فعالیت‌های کاربران در حوزه بانکداری آنلاین با تلفن همراه متمرکز بوده است. از این رو شرکت پاندا سکیوریتی به کاربران توصیه می‌کند که تنها از برنامه‌های رسمی‌ارائه شده از سوی بانک‌ها برای انجام فعالیت‌ها و خدمات بانکی خود استفاده کنند.
و در نهایت اینکه رشد چشمگیر تروجان‌های اخاذ و بدافزارهای ویژه تلفن‌های همراه که بانکداری آنلاین را هدف گرفته اند، نشان دهنده این است که کلاهبرداران اینترنتی فعالیت‌های خرابکاری خود را با هدف کسب و پول و درآمد گسترش داده اند.
شرکت ایمن رایانه پندار نماینده رسمی‌و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :