آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32087
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1392 12:41
تعداد بازدید : 567

بانک ملت به دنبال غرامت نیم میلیارد پوندی

بانک ملت ایران شکایتی را علیه وزارت دارایی بریتانیا در دادگاه های این کشور ارایه کرده و خواستار دریافت غرامت و جریمه ای نزدیک به نیم میلیارد پوند به دلیل درج اشتباه نام بانک در فهرست تحریم شده است.

عصر ایران- روزنامه ساندی تلگراف چاپ لندن نوشت: این اقدام بانک ملت بعد از آن صورت می‌گیرد که بانک دو ماه پش توانست در پرونده قضایی دیگری در بریتانیا، حکم نقض ممنوعیت فعالیتش در این کشور را دریافت کند.
دولت بریتانیا با متهم کردن بانک ملت به ارتباط با برنامه هسته‌ای نظامی ‌ایران، فعالیت آن را در بریتانیا ممنوع اعلام کرده بودند اما دادگاهی در بریتانیا، بعد از بررسی اظهارات و مستندات دو طرف، استدلالات دولت لندن را نپذیرفت و رای به نقض این ممنوعیت داد. ساندی تلگراف افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه جاری میلادی، دادگاه لندن از وزارت دارایی بریتانیا بخواهد هزینه‌های پرونده‌های قضایی و شکایت بانک ملت را بپردازد و مذاکرات در زمینه ضررهای بانک ملت از بابت ممنوعیت فعالیت در بریتانیا نیز مورد بررسی قرار بگیرد. وکلای بریتانیایی بانک ملت نیز گفته‌اند که قصد دارند غرامتی معادل 500 میلیون پوند را از وزارت دارایی بریتانیا بابت ممنوعیت فعالیت بانک ملت در این کشور از سال 2009 تاکنون مطالبه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :