آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32073
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1392 12:1
تعداد بازدید : 551

رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات جلوی فساد و رانت خواری را می گیرد

رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: حوزه های الکترونیکی و زیرساختی به واسطه ظهور فناوری اطلاعات موجب تغییرات گسترده ای شده که رشد روزافزون آن می تواند عاملی در مقابله با فساد و رانت در کشور باشد.

تسنیم- حسن سبحانی‌نیا عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه وزرای ارتباطات جدید و قدیم فناوری اطلاعات و ارتباطات با تاکید بر اینکه در تحقق حماسه سیاسی دولت تدبیر و امید توانست با رای بالای مجلس وارد حوزه اجرایی شود گفت: امید همدلی و صمیمیت بیش از پیش را با کابینه دولت یازدهم داریم. چراکه در ادامه تحقق حماسه سیاسی تنها با این صفات است که می‌توانیم امید در دل مردم را افزایش دهیم. وی واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را گزینه‌ای متخصص و با صفا و صمیمیت دانست و گفت: این فرد چهره‌ای است که می‌تواند با توجه به فعالیت‌هایش در وزارت امور خارجه جایگاه این حوزه را به نحو چشم‌گیری توسعه دهد.
رضا رحمانی، رییس کمیسیون صنایع مجلس نیز در مراسم تودیع و معارفه با بیان اینکه واعظی اهل علم و فضل است گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید جایگاه اصلی خود را پیدا کند و آدمی با چنین مشخصات مسلما می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی در تحقق چنین رسالتی باشد. وی با بیان اینکه موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات یک موضوع فرابخشی است گفت: در حوزه‌های الکترونیکی و زیرساختی می‌توانیم با استفاده از بسترهای ارتباطاتی تغییرات بسیاری را در بخش‌های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و اجتماعی داشته باشیم چراکه موتور رشد علمی کشور فناوری اطلاعات و ارتباطات است. وی گفت: بسیاری از مفاد قانون برنامه پنجم توسعه که باید سال‌های اول و دوم برنامه محقق می‌شد همچنان انجام نشده است و با توجه به اینکه دکتر واعظی برنامه‌های جامع و کاملی در این حوزه دارد باید هر چه زودتر به سمت تحقق اهداف برنامه توسعه پیش رویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :