آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32070
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1392 11:54
تعداد بازدید : 788

270 میلیون تومان صرف هوشمندسازی مدارس ابتدایی قم شد

رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره آموزش و پرورش استان قم گفت: تاکنون 270 میلیون تومان برای هوشمندسازی مدارس استان قم به خصوص کلاس ششم ابتدایی هزینه شده است.

ایسنا- غلامحیسن احمدوند گفت: بیش از یکهزار کلاس مدارس ابتدایی استان قم با تخصیص اعتبارات استانی و ملی هوشمندسازی شده است.
وی افزود: از آغاز سال‌جاری تاکنون 270 میلیون تومان برای اجرای این طرح در استان هزینه شده است که در کنار اعتبارات دولتی کمک‌های مردمی و خیرین نیز دریافت شده است.
احمدوند افزود: دو سوم کلاس‌های ابتدایی استان مجهز به امکانات رایانه شده است که اولویت اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در خصوص پایه ششم ابتدایی و اول راهنمایی است که کتاب کار و فناوری در این مقطع تحصیلی تدریس می‌شود.
رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره آموزش و پرورش قم گفت: این طرح شامل مدارس دولتی می‌شود که علاوه بر تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دوره‌ای نیز برای آموزش مربیان و معلمان این پایه‌های برگزار می‌شود. احمدوند گفت: در راستای پرورش نیروی کار ماهر و آموزش بهتر به دانش‌آموزان، تمامی معلمان و مربیان کلاس‌های هوشمندسازی شده، طی دوره‌ای 16 ساعته آموزش لازم را فرا می‌گیرند.
وی در خصوص تجهیزات این کلاس‌ها گفت: وسایل الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ، دیتا پروژکتور و بیش از 170 عنوان نرم‌افزار برای تجهیز کلاس‌های هوشمند در راستای طرح هوشمندسازی مدارس در اختیار کلاس‌های استان قرار گرفته است.
رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره آموزش و پرورش استان قم گفت: استفاده دانش‌آموزان از وسایل الکترونیکی شخصی خود از جمله لپ‌تاپ، تبلت و آی‌پد با نظارت و مجوز و هماهنگی مدیر و معلم مدارس بلامانع است تا از ایجاد مشکلات اخلاقی در مدارس جلوگیری شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :