آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32068
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1392 11:48
تعداد بازدید : 647

معاون اول رییس‌جمهور:

بخش های جدا شده از وزارت ICT بازگردانده می شود

معاون اول رییس جمهور دیروز در مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات با بیان اینکه پتانسیل موجود در وزارت ICT می تواند بخشی از درآمد کشور را ایجاد کند، گفت: باید با تحول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تراوشات فکری نیروهای انسانی این وزارتخانه را به درآمد تبدیل کنیم.

فناوران- اسحاق جهانگیری با بیان اینکه محمود واعظی از شخصیت‌های شناخته شده این بخش است، گفت: دولت دکتر روحانی در مقطعی کار خود را آغاز کرد که کشور با مشکلات پیچیده‌ای در داخل، اقتصاد و معیشت مردم روبه‌رو بود و بر این اساس باید کاری کنیم که این مشکلات به جد رفع شود.

از نقد دولت خوشحال می شویم
وی با بیان اینکه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که همواره در تاریخ درخشیده و باید کاری کنیم که مردم به ایرانی بودن‌شان افتخار کنند، گفت: از نقد سازنده و تاثیرگذار برای تحقق اهداف دولت خوشحال می‌شویم.

ICTمنجر به توسعه کشور می شود
معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه بسیاری از امور ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند منجر به توسعه کشور شود که تاکنون محقق نشده است، گفت: این وزارتخانه مهم‌ترین بخش درآمدی کشور است و حتی می‌تواند از وزارتخانه‌هایی که منابع طبیعی کشور را می‌فروشند درآمد بیشتری کسب کند بر این اساس باید تلاش کنیم تراوشات فکری نیروهای انسانی و جوانان این وزارتخانه به درآمد تبدیل شود.وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره درآمدزایی صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای مثال یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی کشور هندوستان صنعت نرم‌افزار آن است. باید توجه داشت که دامنه کاری در وزارت ارتباطات بسیار بزرگ است و می‌توان در این زمینه فعالیت‌های بسیاری تعریف کرد.

تکه های جدا شده وزارتخانه باز می گردند
معاون اول رییس‌جمهور درباره بخش‌های جدا شده از وزارت ارتباطات همچون مرکز تحقیقات مخابرات و سازمان فضایی نیز گفت: در آن زمان حتما انگیزه این اقدام این بوده که سرویس‌های بیشتری داده شود یا حداقل هماهنگی‌هایی از طریق شورای عالی فضای مجازی با این بخش صورت گیرد و قرار نبوده این اقدام تبدیل به یکی از دغدغه‌های این وزارتخانه شود بر این اساس این مشکلات باید با یک بررسی سریع و دقیق و در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح شود و به طور قطع حل و فصل خواهد شد. وی گفت : شورای عالی فضای مجازی برای رفع دغدغه‌های این حوزه ایجاد شده و خودش نمی‌تواند دغدغه‌زا باشد .

با کمک بخش خصوصی
وی گفت: وزارت ارتباطات به زودی تبدیل به یک مجموعه مهم برای اداره دولت، تجارت و صادرات خواهد شد و در این زمینه از کمک بخش خصوصی این حوزه نیز استفاده خواهیم کرد.جهانگیری افزود: نرخ بیکاری در کشور بالاست و اقتصاد کشور نیاز به تحرک دارد. ما نمی‌توانیم از جوانانی که با این سختی‌ها و با هزینه‌های فعلی در دانشگاه‌های غیردولتی، آزاد و سراسری تحصیل کرده و لیسانس و فوق لیسانس می‌گیرند توقع داشته باشیم کارهای سطح پایین انجام دهند بر این اساس وزارت ارتباطات می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال نیروهای جوان و تحصیل‌کرده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :