fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 31977
  تاریخ انتشار : 28 مرداد 1392 11:57
  تعداد بازدید : 518

  طراحی دیواره آتش سخت افزاری توسط محققان ایرانی

  محققان یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری کرمانشاه موفق به طراحی دیواره آتش سخت افزاری و بومی سازی دانش فنی آن شدند.

  ایسنا- آرش احمدی، عضو هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی کرمانشاه و مدیر این پروژه گفت: دیواره آتش از مهم‌ترین ابزار‌ها و نرم‌افزار‌های تدافعی اساسی برای حفاظت اطلاعات سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود.
  به گفته‌ وی، دیواره آتش یکی از راه‌های محافظت سیستم از شبکه‌های غیرقابل اطمینان، ویروس‌ها و هکر‌هاست.
  مدیر این پروژه گفت: برخلاف تصور عمومی دیواره‌های آتش دارای ویژگی‌ها و امکانات متفاوتی هستند، البته هر دیواره آتش نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری مشمول تمام آنها نمی‌شود. در حال حاضر عملکرد فنی دیوار‌های آتش بسیار متنوع و گسترده شده است.
  احمدی گفت: پیش از این نمونه‌های خارجی متنوع از دیواره آتش طراحی و در بازار عرضه شده است. این نرم‌افزار‌های امنیتی مطابق با همان سیستم‌های خارجی‌اند.
  وی افزود: مهندسان ما در این شرکت دانش‌بنیان برای بومی‌سازی و مطابق کردن هرچه بیشتر این نرم‌افزار امنیتی با سیستم‌های داخلی به طراحی و ساخت دیواره آتش سخت‌افزاری اقدام کرده‌اند.
  عضو هیات علمی دانشگاه رازی در خصوص مزایای دیواره آتش سخت‌افزاری گفت: این سیستم به سادگی قابل پیاده‌سازی است و سرعت بالایی دارد. توانایی پردازش و اداره‌کردن بسته‌های داده‌ها و پایش وب از ویژگی‌ها و مزایای دیواره آتش (فایروال) سخت‌افزاری است.
  به گفته‌ وی، بومی‌سازی دیواره آتش سخت‌افزاری مهم‌ترین مزیت این سیستم است. همچنین علاوه بر ویژگی‌ امنیتی و نگهبانی ویژگی دیگری به نام backdoor و یک بخش مدیریت شبکه یکپارچه نیز به این سیستم افزوده شده
  است.
  احمدی گفت: دیواره آتش سخت‌افزاری طراحی شده در مرحله‌ آزمایش قرار دارد و پس از بررسی‌های همه‌جانبه وارد بازار می‌شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :