آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31968
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1392 10:48
تعداد بازدید : 1171

در پی اقدام نیروی انتظامی برای دستگیری دست‌فروشان و دلالان گوشی

مال خران علاءالدین تار و مار شدند

بزرگ ترین مرکز خرید و فروش گوشی در تهران که همیشه مملو از دلالان است، طی یکی دو روز گذشته در پی برخورد شدید نیروی انتظامی با دست فروشان و دلالان پیرامون این بازار، خالی از دست فروشان شد.

فناوران- یکی از مهم‌ترین مشکلات فروشندگان و خریداران برای خرید گوشی،‌ تجمع بیش از اندازه دلالان و دست‌فروشان مقابل ورودی اصلی پاساژ علاءالدین است که رفت و آمد به داخل این مرکز خرید را دشوار می‌کند.
به گفته فروشندگان، فعالیت اصلی این دلالان خرید و فروش گوشی‌های چینی، دستگاه‌های تقلبی و دزدی است که همیشه باعث اعتراض فروشندگان می‌شود و تاثیر بدی روی فروش آنها می‌گذارد.
بر این اساس، هم‌زمان با طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق، نیروی انتظامی اقدام به جمع‌آوری دلالان و سارقان موبایل در سطح بازار تهران کرده است.
به این ترتیب پلیس با کمین روی پشت بام‌های مقابل ساختمان علاءالدین، به شناسایی فروشندگان گوشی‌های دزدی،‌ خراب،‌ تقلبی و غیره پرداخت و در یک اقدام ناگهانی همه این دلالان را دستگیر کرد.
به گفته محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، بسیاری از توزیع کنندگان و سارقان، بعد از سرقت گوشی‌های مسروقه با استفاده از کارتن‌ها و جعبه‌های تقلبی، این گوشی‌ها را به فروش می‌رسانند.
محمدیان افزود: در روزهای اول هفته جاری بیش از 100 نفر دستگیر شدند که این افراد به توزیع گوشی‌های سرقتی و خراب می‌پرداختند.
گزارش‌ها حاکی است که اقدام پلیس برای دستگیری دلالان و سارقان، هم‌زمان با وارد شدن ستاد مبارزه با قاچاق کالا و تعزیرات به طبقات بالای علاءالدین صورت گرفته است.
بر این اساس، سردارمهدی ابویی، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در پی طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق که از بهمن ماه سال گذشته در کشور اجرا شد، این ستاد برنامه‌های مستمر و مدونی را برای شناسایی و جلوگیری از ورود کالاهای دیجیتال قاچاق به خصوص گوشی‌ تلفن همراه در دستور کار خود قرار داده است.
وی با ابیان اینکه شناسایی قاچاقچیان و عرضه‌کنندگان گوشی‌های قاچاق در سطح بازار به صورت مستمر و پی‌درپی انجام می‌شود گفت: در صورت شناسایی و ثبت و ضبط مداوم محموله‌های قاچاق شاهد کاهش فعالیت واردکنندگان و پخش‌کنندگان غیرقانونی این کالای ارتباطی و دیجیتال در سطح بازار خواهیم بود.
گزارش‌ها حاکی است در طول هفته گذشته نیز بازار علا‌ءالدین شاهد کشف یک باند قاچاق در حین تخلیه بار بوده است.
به گفته فروشندگان بازار علاءالدین، ماموران نیروی انتظامی با تعقیب یک خودرو حاوی گوشی‌های قاچاق، به پاساژ علاء‌الدین رسیدند و زمانی که خودرو قصد ورود به پارکینگ و تخلیه بار را داشت وارد عمل شده و آنها را دستگیر کرده‌اند.
گزارش‌ها حاکی است، با تلاش ماموران برای جلوگیری از ورود محموله قاچاق به پاساژ و مقاومت برخی فروشندگان، درگیری‌هایی‌ ایجاد و راننده خودروی حامل محموله گوشی قاچاق متواری شده است.
گفته می‌شود محموله قاچاق حاوی سه هزار دستگاه گوشی و متعلق به یکی از کسبه پاساژ بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :