آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31898
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1392 11:58
تعداد بازدید : 642

رییس مجمع عالی واردات:

بازنگری دولت در اولویت دهم کالایی ضروری است

رییس مجمع واردات با تاکید بر ضرورت بازنگری دولت یازدهم در اولویت دهم کالایی گفت: برخی کالاهایی که در اولویت دهم واردات قرار گرفته اند، اقلامی هستند که به اصطلاح در دایره کالاهای سلامت محور دسته بندی می شوند و عدم واردات قانونی آنها تنها منجر به تقویت رغبت قاچاقیچان و گسترش سازوکارهای آنها برای واردات غیرقانونی این اقلام شده است.

مهر- محمدحسین برخوردار در با تاکید بر ضرورت تجدیدنظر در اولویت دهم کالایی برای واردات گفت: قاچاق زخم جانکاهی است که از گذشته‌ها بر اقتصاد و تجارت ایران وارد شده است و دارای عقبه گسترده‌ای است و مقابله با آن به خصوص در حوزه قاچاق اقلام غذایی و بهداشتی نیازمند استراتژی به هم پیوسته فراسازمانی است.
رییس مجمع عالی واردات با تاکید بر این نکته که اتخاذ سیاست‌های وارداتی باید با لحاظ مولفه‌های مقابله با گسترش پدیده شوم قاچاق باشد، افزود: کالاهای سلامت محور همچون مواد غذایی، به دلیل حجم کوچک و سهولت حمل و نقل به صورت کوله‌بری، مستعد قاچاق هستند.
وی گفت: برخی کالاهایی که در اولویت دهم واردات قرار گرفته‌اند، اقلامی هستند که به اصطلاح در دایره کالاهای سلامت محور دسته‌بندی می‌شوند و عدم واردات قانونی آنها تنها منجر به تقویت رغبت قاچاقیچان و گسترش سازوکارهای آنها برای واردات غیرقانونی این اقلام شده است.
به گفته عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، گسترش قاچاق را مترادف گسترش بیماری‌ها و عوارض بهداشتی و درمانی در سطح کشور دانست و گفت: این اقلام مصرف کننده خود را در کشور داشته و دارند و بستن درهای واردت قانونی تنها به معنای بستن راه‌های نظارت بر واردات این اقلام و محروم کردن مردم از ظرفیت‌های ابزارهای نظارتی دولت و سایر مراجع قانونی است.
برخوردار گفت: بی گمان تجارت کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند تدبیری است که بتواند بذر امید را در دل هزاران فعال اقتصادی این حوزه رویانده و بهبود شرایط تولید و تجارت را رقم زند و با حضور نعمت‌زاده این امیدواری پررنگ‌تر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :