آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31885
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1392 11:39
تعداد بازدید : 518

کارت سلامت جایگزین دفترچه بیمه می شود

مسوول بخش داروی ستاد اجرای فرمان حضرت امام از طراحی کارت سلامت بیماران خبر داد و گفت: این کارت جای دفترچه بیمه را می گیرد و همه اطلاعات سلامت افراد، نسخه، نتیجه آزمایش، فیلم رادیو لوژی، داروی مصرفی و غیره در این کارت ذخیره می شود.

خبرگزاری فارس- امیرحسین جمشیدی در مورد نسخه‌نویسی پزشکان با استفاده از امکانات فضای مجازی گفت: در حال طراحی کارت سلامت هستیم تا هر بیمار به وسیله این کارت بتواند خدمات سریعی را دریافت کند.
وی افزود: این کارت سلامت جای دفترچه بیمه را خواهد گرفت و همه اطلاعات سلامت افراد، از جمله نسخه بیماری، نتیجه آزمایش، فیلم رادیو‌لوژی، داروی مصرفی و غیره در این کارت ذخیره می‌شود.
جمشیدی گفت: بیماران می‌توانند این کارت سلامت را به داروخانه‌ها ببرند و مانند کارت بانک با مشخص شدن مشخصات نسخه خود داروی مورد نیاز خود را دریافت کنند.
مسوول بخش داروی ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) افزود: در حال طراحی این کارت سلامت هستیم که اگر در آینده به نتیجه برسیم می‌توانیم با سازمان‌های بیمه قرارداد ببندیم که این کارت را به جای دفترچه بیمه قبول کنند.
وی در مورد اینکه آیا تاکنون مشابه این کارت تولید شده است گفت: تاکنون در کشور چنین اقدامی انجام نشده مثلا تلفن همراه بوده است که فقط قند خون را آزمایش کرده و به صورت یک برنامه همه جانبه و بسته کامل تاکنون طراحی
نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :