آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31882
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1392 11:32
تعداد بازدید : 627

وزیر ارتباطات:

ثبات و آرامش را به وزارت ارتباطات باز می گردانم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم، ایجاد تحول در بخش پست کشور، گسترش سرویس دهی تلفن همراه، دستیابی به موفقیت های فضایی و افزایش سرعت اینترنت را از جمله مهم ترین برنامه های خود برای ایجاد تحول در این حوزه عنوان کرد و گفت: آرامش و ثبات را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بازمی گردانم.

خبرگزاری مهر- محمود واعظی که پس از پایان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت تدبیر و امید از میان 284 آرای ماخوذه با کسب 218 رای موافق، 45 رای مخالف و 20 رای ممتنع از مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم رای اعتماد گرفت از دیروز با حضور در ساختمان مرکزی وزارت ارتباطات، فعالیت خود را رسما آغاز کرده است.
واعظی د رباره به برنامه‌های اولویت دار خود در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نخستین قدمم این است که در یک فاصله زمانی کوتاه آرامش و ثبات را به این وزارتخانه برگردانم و نابسامانی‌های درونی و بیرونی این بخش را سامان دهم.
وی افزود: برنامه‌های خود را در پنج بخش تلفن ثابت و همراه، پست، فضا، فناوری اطلاعات و تحقیق و پژوهش به جد پیگیری خواهم کرد.

توسعه جدی موبایل در کشور
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم با بیان این که توسعه تلفن همراه در کشور به معنای واقعی محقق نشده است گفت: بخش موبایل در کشور به صورت جدی باید توسعه یابد به نحوی که اپراتورهای تلفن همراه باید سرویس‌دهی با این تکنولوژی را در کل کشور گسترش دهند.

لزوم ایجاد تحول در پست سنتی
واعظی با بیان اینکه باید در بخش پست کشور تحولی جدی روی دهد، افزود: امیدواریم با یک برنامه‌ریزی مدون سرویس نوین پستی در خدمت خانواده‌های ایرانی قرار گیرد؛ چراکه باید علاوه بر بخش سنتی و نامه‌نگاری پست، برای صرفه‌جویی در امور از ظرفیت‌های این بخش بهره ببریم و این امر تنها با ایجاد تحول در پست سنتی ممکن خواهد بود.

دستیابی به موفقیت‌های فضایی
وی با تاکید براینکه تکنولوژی‌های فضایی روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند، گفت: باید برای جانماندن از تکنولوژی‌های بخش فضایی، همگام با سایر کشورها در این حوزه عمل کنیم و براین اساس باید برنامه‌ای مدون برای بهره‌گیری از توان فنی کشور در عرصه فضایی تهیه شود.

افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند
واعظی با بیان اینکه فناوری اطلاعات بستر توسعه کشور است و براین اساس پرداختن به این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: فناوری اطلاعات به طور حتم در ابعاد مختلف اقتصادی علمی و تجاری موثر است و در این راستا بحث توسعه پهنای باند اینترنت و نیز افزابش سرعت اینترنت در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار می‌گیرد.

صنعت ICT در ایران بومی می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به گستره نیروی انسانی فارغ‌التحصیل در حوزه فناوری اطلاعات و رشته‌های مرتبط گفت: با استفاده از این نیروهای انسانی می‌توانیم صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را در ایران بومی کنیم. در همین حال ایجاد شغل و حمایت و کمک‌رسانی به ابعاد مختلف پژوهش و تحقیق در این حوزه در دستور کار قرار می‌گیرد.

برنامه‌ریزی برای توسعه ICT در مناطق محروم
واعظی گفت: نکته مورد توجه من این است که علاوه بر رفع خلاهای سیگنال رسانی در شهرهای بزرگ، باید با یک برنامه‌ریزی مشخص بتوانیم پوشش ارتباطات و فناوری اطلاعات را در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، مناطق مرزی و محروم پیگیری کرده و توسعه دهیم.
ثبات و آرامش را به وزارت ارتباطات بازمی‌گردانم
وی با اشاره به مشکلات موجود در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه طی چهار سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تغییر سه وزیر روبه‌رو بوده و براین اساس در مسایل داخلی مشکلات بسیاری داشته است؛ در این راستا نخستین قدمم این است که در یک فاصله کوتاه زمانی، آرامش و ثبات را به این وزارتخانه برگردانم؛ به نحوی که همه بخش‌ها در جای خودشان مشغول به کار شوند.
واعظی با اشاره به نابسامانی‌های موجود در این وزارتخانه افزود: باید برای نیروهای توانمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انگیزه‌ای به وجود آید تا فعالیت خود را از سرگیرند.
وی با تاکید بر اینکه در یک زمان کوتاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحول به وجود خواهد آمد در مورد وضعیت این وزارتخانه و تعامل با مرکز ملی فضای مجازی گفت: همه چیز به جایگاه اصلی خود برمی گردد و تمامی نابسامانی‌ها خاتمه می‌یابد.

عنایت خاص آقای رییس جمهور به ICT
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنایت خاص دکتر حسن روحانی رییس جمهور به حوزه ICT را یکی از نقاط کلیدی رفع مشکلات این وزارتخانه برشمرد و گفت: رییس جمهور با عنایت ویژه به این بخش، جایگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای اشتغال زایی، درآمدزایی، رفاه اجتماعی و کمک به توسعه علم در کشور مدنظر دارند و نگاه مثبت ایشان به طور قطع می تواند در بسیاری موارد راهگشا باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :