آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31880
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1392 11:29
تعداد بازدید : 586

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد:

مرحله سوم طرح شبنم به زودی آغاز می شود

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه امکان الصاق کد رهگیری (شبنم) روی کالاهای وارداتی در کشورهای مبدا تولید فراهم شده است گفت: مرحله سوم طرح کد رهگیری در آینده نزدیک شروع می شود.

تسنیم- در جلسه کمیته راهبردی اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی (شبنم) که با حضور روسای سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مسوولان وزارت صنعت معدن و تجارت، مجمع امور واردات، شورای اصناف و گمرک ایران در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، مهدی ابویی گفت: براساس مصوبات کمیته راهبردی اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی (شبنم)، معاونت توسعه فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تسریع و تسهیل اجرای کد رهگیری برای واردکنندگان کالا، ملزم به فراهم آوردن تدابیری شد تا واردکنندگان کالا نسبت به الصاق کد رهگیری روی کالاهای وارداتی در کشورهای مبدا اقدام کنند. وی در این جلسه با اشاره به اجرای موفق مرحله نخست و دوم طرح ملی کد رهگیری افزود: دستگاه‌های مجری، به ویژه وزارتخانه‌های صنعت معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قبل از شروع اجرای مرحله سوم طرح مشکلات و چالش‌های مراحل قبل را احصا و نسبت به رفع آن اقدام کنند.
این مقام مسوول با بیان اینکه گردش شفاف و حرکت با شناسنامه کالاهای وارداتی در سطح عرضه از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای این طرح ملی و استراتژیک است، گفت: با توجه به شروع اجرای مرحله سوم طرح کد رهگیری در سطح عرضه در آینده نزدیک، تمامی ساز و کار لازم باید برای اجرای هر چه بهتر این مرحله از طرح توسط دستگاه‌های مجری طرح، شورای اصناف و مجامع صنفی فراهم شود.
در ادامه این جلسه محمدجواد تقوی رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بازرسین سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتحادیه‌های مربوطه آماده دریافت گزارش‌های مردمی و برخورد با متخلفان در اجرای طرح کد رهگیری است‌.
وی با مطلوب ارزیابی کردن مراحل نخست و دوم کد رهگیری اظهار امیدواری کرد و افزود: با توجه به تهیه گزارش این مراحل مرحله سوم با جدیت بیشتری همراه شود.
در پایان نیز رییس سازمان تعزیرات حکومتی نیز قانون‌مداری را شرط اول برخورد تعزیرات با تخلفات صنفی دانست و گفت: در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا در سطح عرضه با جدیت و دقت لازم اقدام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :