آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31785
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1392 12:28
تعداد بازدید : 585

چشم امید بیماران خاص به دولت تدبیر

این روزها مجلس در کانون توجه رسانه های داخلی، خارجی و مردم قرار دارد. همه به دنبال خبرهای مربوط به کابینه دولت یازدهم، دولت تدبیر و امید هستند و شاید بعد از مدت ها این دسته خبرها جذاب و خواندنی شده است. چه بسیار خواسته ها و امیدهایی که به رییس جمهور دولت جدید و کابینه مدبرش وابسته است تا از دام بی تدبیری رها شویم. هرچند این دسته از خبرها شاید این روزها مهم ترین خبرهای کشور در سال 92 باشند، اما خبرهای دیگری نیز هستند که در لابه لای خبرهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی گم شده و یا حداقل کمرنگ می شوند. خبرهایی مانند اوضاع نابسامان بیماران خاص که در اثر نبود دارو و یا قیمت های سرسام آور آن روزبه روز وضعیت شان وخیم تر
می شود.

احسان طریقت

مدت‌هاست که آمار و ارقام مختلفی درباره تعداد بیماران خاص در کشور اعلام می‌شود و از ساماندهی وضع توزیع دارو برای آنها صحبت می‌شود. اختصاص ارز ویژه، هوشمند کردن ارایه دارو با کارت‌های مخصوص، ایجاد مراکز ویژه توزیع دارو و مواردی از این قبیل همه و همه تنها در حد حرف باقی مانده است و گام عملی خاصی برای این هم‌وطنان عزیز برداشته نشده است و هر روز تنها بر نگرانی‌ها افزوده می‌شود. حتی کار به جایی رسیده است که شورای شهر نیز ضمن تذکر دادن درباره این موضوع نگرانی خود را نسبت به واردات خودرو و عدم توجه به واردات دارو اعلام کرده است؛ اما این تذکرات و سخنان تنها در حرف باقی می‌ماند و بس!
این روزها که روزهای آغازین دولت تدبیر و امید است، چشم و چراغ امید بسیاری از ما روشن شده است. امیدی به فردایی بهتر و آبادتر و به دور از صحبت‌هایی که تنها روی کاغذ و یا جلوی دوربین بیان می‌شوند، امید به تدبیری در حل مشکلات، امید به برنامه‌ریزی و استفاده از توان مدیریتی برای حل مشکلات این روزها از شوق و علاقه‌ای که مردم در پیگیری اخبار رای اعتماد مجلس به کابینه جدید به خرج می‌دهند به خوبی دیده می‌شود. این روزها چشم بیماران خاص نیز به تدبیر دولت امید است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :