آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31755
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1392 11:24
تعداد بازدید : 610

ارتباطات می تواند دومین صنعت پرسود کشور باشد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه صنعت ارتباطات می تواند دومین صنعت پرسود کشور باشد، گفت: با توجه و توسعه صنعت ارتباطات می توان از تک محصولی بودن خارج شد.

ایسنا- مظفر پوررنجبر در چهارمین نمایشگاه تخصصی مخابرات، ارتباطات و صنایع وابسته اصفهان، با بیان اینکه تفاوتی میان IT و ICT قایل نیست، گفت: ICT جزو فناوری‌های حیاتی و عمومی یک ملت است، چراکه عموم مردم از آن استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه امنیت اساسی‌ترین لازمه بشر است، افزود: اگر امنیت وجود نداشته باشد، بشر آسایش و آرامش نخواهد داشت و امروزه اطلاعات نیز متضمن امنیت است.
پوررنجبر گفت: ضرورت امنیت اطلاعات روزبه‌روز بیشتر می‌شود و عدم توجه ما به این ضرورت ما را آسیب‌پذیرتر می‌کند و شرایطی را فراهم می‌کند که شاید ضربه‌های آسیب ناپذیری را وارد کند.
وی گفت: اگر چه تکنولوژی و فناوری اطلاعات خیزش‌پذیر است، اما به این معنی نیست که شرایط را به حال خود رها کنیم و احساس مسوولیت نسبت به آن نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: تا دیروز استفاده مردم از تلفن همراه محدود به استفاده از تماس‌های صوتی بود و دغدغه مردم تنها صوت و شنیدن صدا بود، ولی امروزه تجربه دنیا به ما نشان می‌دهد، دیگر نمی‌توان از صدا و پیام درآمد داشت، اگرچه هنوز در کشور ما این ارقام در حال بالا رفتن است، ولی باید تجربه جهانی را مد نظر قرار دهیم.
پوررنجبر با بیان اینکه بخش خصوصی و خصوصی‌سازی در حوزه ارتباطات نیازمند به رسمیت شناخته شدن از سوی دولت است، گفت: باید موضوع رگولاتوری در عرصه ارتباطات و اطلاعات مطرح شود و دولت نیز تمام نهادهای وابسته به این صنعت را به رسمیت بشناسد و تکلیف خصوصی سازی با مخابرات را نیز مشخص کند.
وی با بیان اینکه ارتباطات در توسعه کشور نقش دارد، گفت: اگر حوزه ارتباطات را یک صنعت بدانیم، باید توجه داشته باشیم که اهمیت این حوزه کمتر از صنعت نفت نیست و اگر کشور بخواهد از تک محصولی بودن خارج شود، باید به این صنعت بیشتر توجه کند و می‌توان با تولید نرم‌افزار توسط نیروی انسانی جوان کشور در این راه قدم گذاشت.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: صنعت ارتباطات می‌تواند دومین محصول پرسود کشور باشد، زیرا به راحتی می‌توان در آن سرمایه‌گذاری کرد.
پوررنجبر گفت: اولین مقصر این وضعیت تمام شرکت‌های مخابرات استان‌ها و مدیران آنها هستند و ما نباید علاوه بر تحریم‌های خارجی در داخل خود را تحریم کنیم. بسیاری از قوانین دست‌وپاگیر و عقب مانده وجود دارد و باید تجدیدنظری انجام شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر دنیا به سمت سرویس‌دهی پیشرفته در امر تکنولوژی ارتباطات حرکت کرده است، افزود: ایران نیز باید در این زمینه وارد شود، چراکه این سرویس‌ها مورد نیاز مردم است و دغدغه مدیران و قانون‌گذاران این است که چگونه این سرویس‌ها را به صورت بهینه به دست مردم برسانیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: آموزش، استعلامات، دریافت و پرداخت پول و سلامت از جمله مواردی است که نیازمند سرویس‌دهی به وسیله ارتباطات است و بخش خصوصی باید متعهد شود و به سمت این اهداف حرکت و سرمایه‌گذاری کند.
پوررنجبر افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی زمانی موثر خواهد بود که هدفمند باشد و بدانیم دنبال چه هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :