آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31752
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1392 11:20
تعداد بازدید : 469

وزیر سابق ارتباطات:

شایسته نیست در وزارت ارتباطات پست بگیرم

وزیر سابق ارتباطات گفت : واعظی تاکنون هیچ پیشنهادی در خصوص گرفتن پست در وزارت ارتباطات به من نداده و شایسته نیست که من بخواهم در این وزارتخانه پست بگیرم.

خبرگزاری تسنیم- سیداحمد معتمدی با بیان این مطلب گفت: درست نیست کسی که سابقا در وزارت ارتباطات سمت داشته و در جایگاه وزیر بوده، بخواهد سمت بگیرد؛ با این‌ حال بنده به تمام معاونین سابق دوره خود گفته‌ام که آماده همکاری با واعظی در وزارت ارتباطات باشند. وزیر سابق ارتباطات درباره اینکه تا چه میزان در تدوین برنامه‌های این وزارتخانه برای پیشبرد فضای ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش داشته است، افزود: بعد از پیروزی آقای روحانی در انتخابات، کمیسیون‌هایی در ارتباط با بخش‌های مختلف تشکیل شد و بنده هم مسوول کمیسیون ارتباطات بودم. وی افزود: شاخص‌هایی چون وضعیت موجود، چالش‌ها و فعالیت‌های آتی در کمیسیون احصا شد و به ‌گمانم آقای واعظی هم در برنامه خود از شاخص‌ها و موارد مطرح شده در این کمیسیون استفاده کرده باشد. عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص اینکه چه پیشنهادی را برای نخستین اقدام این وزارتخانه در دولت جدید دارید، گفت: به‌ عقیده من باید در این دوره یک تجدید ساختار در وزارت ارتباطات صورت گیرد زیرا بخش‌هایی چون مخابرات از این وزارتخانه جدا و مراکز دیگری نیز ایجاد شده است. معتمدی اشاره‌ای به تعدد مراکز تصمیم‌گیری در این حوزه کرد و گفت: شورای رقابت و شورای عالی فضای مجازی جزو نهادهای تصمیم‌گیرنده‌ای هستند که برای ادامه کار باید یکپارچه شوند و البته بخش‌های حاکمیتی نیز که از وزارتخانه جدا شده باید به این وزارت ارتباطات بازگردد؛ زیرا واگذاری مخابرات با عجله صورت گرفت و بر این اساس بخش‌هایی واگذار شد که نباید می‌شد.
وی افزود: شورای عالی فضای مجازی هم در ابتدا قرار بود که نهادی سیاست‌گذار باشد اما شاهد هستید که در حوزه‌های اجرایی نیز ورود کرده و مجوز ارایه می‌کند که این تداخل با کار دولت است و در شرح وظایف آن چنین موضوعاتی قید نشده است.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه منظور از بازگشت مرکز تحقیقات مخابرات و سازمان فضایی به وزارتخانه، انجام کار پرتنش نیست، گفت: باید با کار حساب شده‌ای و با برنامه‌ریزی خاصی این موضوع را پیگیری کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :