آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31566
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1392 11:39
تعداد بازدید : 546

وزیر اقتصاد در مجلس از خودش دفاع کرد:

ادامه هدفمندی یارانه ها، پس از ثبات در بازار پول و ارز

وزیر پیشنهادی اقتصاد با اشاره به اینکه اقتصاد مبتنی بر درآمد نفتی رونق تولید را با آسیب جدی مواجه کرده، گفت: فاز دوم هدفمندی بعد از اصلاح بازار پول و ارز و برقراری ثبات در این بازارها و فراگیر کردن بیمه انجام می شود.

فناوران - علی طیب‌نیا وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم در صحن علنی مجلس در دفاع از برنامه خود برای این وزارتخانه گفت: چالش‌هایی که اقتصادی ایران با آن روبه‌رو شده، پیچیده است، اما امید ما به فضل الهی و عزم دولت تدبیر و امید و ظرفیت‌های جامعه به مراتب بزرگ‌تر است.
وی با بیان اینکه اقتصاد ما از کاستی‌های ساختاری رنج می‌برد، گفت: اقتصاد مبتنی بر درآمد نفتی رونق تولید را با آسیب جدی مواجه کرده و فشار ناشی از تحریم این نارسایی را تشدید کرده است.
وی افزود: همت مضاعف و کار مضاعف، جهاد اقتصادی، رونق فضای کسب و کار، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و حماسه سیاسی و اقتصادی کلیدواژه‌های مورد نظر مقام معظم رهبری است که ساماندهی به این موارد را هدف قرار داده است.
طیب‌نیا گفت: برای سامان‌بخشی به اقتصاد و تولید، مجموعه وزارت اقتصاد و سازمان‌های زیرمجموعه باید با نگاهی راهبردی، هماهنگ و هم‌راستا شوند.
وی افزود: برای رونق کسب و کار در ایران نیازمند نظام گمرکی نوین، نظام بانکی شفاف، نظام بیمه‌ای کارآمد، متنوع و رقابتی، نظام مالیاتی جامع و شفاف، نظام سیاست‌گذاری منسجم و قاعده‌مند، محیط کسب و کار قانونمند و شفاف، سرمایه‌گذاری خارجی کافی، هدایت‌شده و رو به رشد، بخش خصوصی فعال و مشارکت‌کننده و زیرساخت‌های فراهم برای جامعه و اقتصاد الکترونیکی هستیم.
وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی گفت: کاهش انحصار، بهبود محیط کسب و کار و تاکید بر اجرای صحیح سیاست‌های کلی اصل 44 در واگذاری بنگاه‌ها به بخش خصوصی واقعی، توسعه نهادهای قانونی و تحکیم حقوق مالکیت فردی از راهکارهای اولویت‌دار دولت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :