آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31548
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1392 11:5
تعداد بازدید : 613

سیدباقر حسینی:

واعظی آغازگر گذار از آنالوگ به دیجیتال بود

سیدباقر حسینی نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس در موافقت با رای اعتماد به محمود واعظی پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات مشتمل بر زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات است و این وزارتخانه وظیفه کلان هدایت و مدیریت این عرصه مهم را به عهده دارد. نمایندگان به خوبی می دانند که رهبر معظم انقلاب در یک دهه گذشته مفهوم جدیدی را درباره پیشرفت عدالت کشور مطرح فرمودند و موکدا بر بهره گیری از ظرفیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید داشتند.

وی گفت: در حال حاضر شاخص‌های آمادگی الکترونیکی جامعه خوب نیست و باید ارتقا پیدا کند و ما باید جامعه اطلاعاتی هوشمند برای ایجاد اشتغال مناسب و کاهش هزینه‌های عمومی و ملی کشور برای نیل به اهداف فراهم کنیم.
نماینده مردم زابل با اشاره به سوابق وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: وی دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خود را در رشته الکترونیک و مخابرات به اتمام رسانده و در سال 58 در دوران وزارت شهید قندی فعالیت کرده است و در سمت‌های مدیریتی از جمله معاون مخابراتی وزیر پست و تلگراف و تلفن فعالیت کرده است و همچنین رییس هیات مدیره شرکت مخابرات از سال 60 تا 65 بوده است. در مدت حضور واعظی در شرکت مخابرات چالش خروج دو هزار نفر از کارشناسان و مستشاران آمریکایی حل و به جای آنها کارشناسان متخصص داخلی به کار گرفته شدند و در این دوره شورای برنامه‌ریزی مخابرات تشکیل شد.
حسینی افزود: محمود واعظی در سخت‌ترین شرایط سیاسی کشور در دوران جنگ تحمیلی به ارایه سرویس و خدمات مناسب و پتشیبانی از فعالیت‌های مورد نیاز جنگ پرداخت و در همین دوران گذار از شبکه آنالوگ به دیجیتال پایه‌گذاری کرد.
وی همچنین در وزارت امور خارجه سمت‌های معاونت را به عهده داشت و شناخت خوبی از تحولات جهانی دارد که این فرصت مناسبی برای حضور ارتباطات در عرصه‌های جهانی و به دست گرفتن فرصت‌هاست تا شاید بتوان به استفاده از منابع فرکانسی و ماهواره‌ها اقدام کرد.
نماینده مردم زابل افزود: مهم‌ترین نقطه قوت برنامه‌های محمود واعظی پررنگ بودن اجرای برنامه پنجم توسعه است و در برنامه‌های او این موضوع به صورت چشمگیر وجود دارد و این برنامه‌ها منطبق با برنامه پنجم توسعه است. حسینی گفت:‌ توجه به توسعه زیرساخت‌ها و صنایع بومی و دسترسی بیشتر مردم به فضای ارتباطاتی از دیگر برنامه‌های آقای واعظی است. همچنین از دیگر نقاط قوت ایجاد فضای رقابتی برای شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی است که از طریق اجرای صحیح اصل 44 حاصل می‌شود. وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات توسعه صنعت ارتباطات مبتنی بر توان داخلی است و در خصوص بومی‌سازی و حمایت از تولید داخلی برنامه‌های بسیار خوبی تدارک دیده شده است و برنامه خوبی برای حمایت از تشکل‌های صنفی در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند. همچنین ارایه مقالات علمی و شرکت در سمینارها و نمایشگاه‌های تخصصی کفایت می‌کند که آقای واعظی علاقه زیادی به عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :