آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31541
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1392 10:55
تعداد بازدید : 387

در دستور کار دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی قرار گرفت

تدوین استانداردهای نرم افزار مدیریت آموزشی در دانشگاه ها

حداقل استانداردهای فنی و کارکردهای سیستم مدیریت امور آموزشی در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی کشور تدوین می شود.

فناوران- به گزارش واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، یک دانشگاه و یا یک مرکز علمی برای انجام امور داخلی نیازمند یک سیستم جامع، شامل چند زیرسیستم اعم از مديريت‌هاي «آموزشي»، «پژوهشي»، «دانشجویی» و «پشتیبانی» است. اصلی‌ترین زیرسیستم مورد نیاز، بخش «آموزشی» است که به واسطه آن اکنون در بازار، نرم‌افزارها و یا سیستم‌های متفاوت وجود دارد، اما تاکنون حداقل امکانات و کارکرد این نرم‌افزارها و سیستم‌ها مورد بررسی جامع و مقایسه قرار نگرفته است.
دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی اعلام کرده که با شناسایی نیازمندی‌های دانشگاه‌ها و موسسه‌ها، تدوین حداقل امکانات و شرایط نرم‌افزار مدیریت آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.
در این استاندارد، امکانات کلی و رویه‌های مورد نیاز زیرسیستم مدیریت آموزشی برای پوشش نیازمندی‌های مکانیزه در دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی کشور مشخص خواهد شد و جزییات و امکانات کارکردی هر یک از زیرسیستم‌های آموزشی توصیف می‌شود؛ همچنین، قالب استاندارد برای تبادل اطلاعات میان سیستم‌های آموزش مختلف تبیین خواهد شد.
نیازمندی‌های غیرکارکردی مانند کارایی زیر بار زیاد، مقیاس‌پذیری، امنیت برنامه کاربردی، بانک اطلاعاتی و ابزارهای مدیریت قوانین برای اجرای سیستم از دیگر موارد مورد توجه در این استاندارد است. در نهایت شیوه‌نامه احراز استاندارد، برای مقایسه و رتبه‌بندی میان محصولات مختلف حوزه آموزش در کشور مشخص خواهد شد.
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی مجموعه این استانداردها با همکاری کارشناسان دانشگاه‌های فنی- حرفه‌ای، کاشان، قم، تربیت مدرس و همچنین نظارت مستقیم وزارت علوم در حال تهیه و تدوین است و به زودی اعلام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :