آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31539
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1392 10:51
تعداد بازدید : 1473

کامتکس چهارم اصفهان درهایش را به روی مخابراتی ها گشود

چهارمین نمایشگاه مخابرات و صنایع وابسته ،هفتمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی و دومین جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال، دیروز با حضور معاون سیاسی استاندار اصفهان، رییس مخابرات ایران، رییس هیات مدیره شرکت نمایشگاههای اصفهان و مدیر عامل شرکت مخابرات اصفهان و جمعی از شرکت های بخش خصوصی در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر اصفهان افتتاح شد.

فناوان- محمد مهدی اسماعیلی معاون سیاسی استاندار اصفهان در افتتاحیه نمایشگاه کامتکس 2013 گفت: نمایشگاهی که برگزار می شود، باید در شان شهر تاریخی اصفهان باشد.
وی افزود: از سال 1960 که نظریه دهکده جهانی مطرح شد، انقلاب ارتباطاتی به وجود آمده است اما ما نتوانسته ایم پایاپای جهان در دانش ارتباطی حرکت کنیم.
وی تاکید کرد: در بحث جهانی شدن و جهانی سازی در حوزه فرهنگ و ارتباطات باید رشد بیشتری کنیم زیرا این موارد مبتنی بر قدرت ارتباطات و اطلاعات است.
اسماعیلی با بیان اینکه از نظر رشد سیاسی سیطره پیدا کردن بر جهان با رشد فناوری اطلاعات ممکن می شود، گفت: کشورهایی از نظر سیاسی در جهان قدرتمندند که در زمینه فناوری اطلاعات قوی هستند.
وی افزود: ایران ناچار است با وجود تحریم ها و تهدیدات، فناوری اطلاعات را گسترش دهد تا با دیگر کشورهای جهان مقابله کند.
معاون سیاسی استاندار اصفهان با بیان اینکه حفظ امنیت کشور نیازمند توسعه فناوری اطلاعات است،گفت:محدودیت هایی که 15 سال پیش وجود داشته اکنون کمتر شده است.در حوزه قرارگاه سایبری و پلیس فتا خیلی رشد داشتیم و تهدیدات را تا حدودی می توانیم کنترل کنیم.
وی تاکید کرد از نیروی انسانی در زمینه فناوری اطلاعات باید به نحو احسن استفاده کرد.
اینترنت زیر 2 مگا بیت آبرو ریزی است
مظفرپوررنجبر، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با بیان اینکه فناوری اطلاعات جزو مسایل حیاتی و اجباری کشور است، گفت: امنیت کشورها در گرو رشد فناوری اطلاعات است و اگر امنیت نباشد آسایش نیز نیست.
وی افزود: متاسفانه در زمینه فناوری اطلاعات تاکنون آسیب پذیرعمل کرده ایم و باید تعاریف در کشور تغییر داده شود.
وی اضافه کرد: امروزه دنیا به سمت تلفن همراه پیش رفته اما کشور ما در این زمینه ضعیف است.
وی با بیان اینکه MMSحق مردم است، گفت:این سرویس سال ها پیش باید پیاده می‌شد، اما به دلایل نامعلوم از این حق جلوگیری شده است. پوررنجبر تاکید کرد: صنعت ارتباطات از صنعت نفت کمتر نیست و از نظر سودآوری مخابرات به منابع انسانی بیشتری احتیاج دارد.
وی گفت: بسیاری از کارها را می توانیم انجام دهیم اما تحریم را بهانه کرده و از انجامش شانه خالی می کنیم.
مدیر عامل مخابرات ایران با بیان اینکه حاکمیت باید حساسیت ها را فراموش کند،گفت:امروزه داشتن اینترنت 2 و 4 و6 مگابیت در ثانیه حق مردم است و پایین تر از این آبروریزی است.
وی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید برای سرویس های جدید به دنبال قانونگذاری های کارآمد باشد.
گفتنی است چهارمین نمایشگاه تخصصی مخابرات، اطلاع رسانی و صنایع وابسته (کامتکس 2013) با اهدافی همچون ارتقای دانش ICT و تبادل اطلاعات روز در رابطه با موضوع نمایشگاه، ارایه و معرفی تکنولوژی های جدید، ارایه دستاوردها و پیشرفت های متخصصان ایرانی و ارتقای سطح مبادلات تجاری شرکت کنندگان در نمایشگاه تا جمعه 25 مرداد ماه در اصفهان به کار خود ادامه خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :