آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31495
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1392 11:35
تعداد بازدید : 472

قیمت سیم کارت های کد یک و دو 80 درصد گران شد

رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، موبایل و لوازم جانبی از افزایش 70 تا 80 درصدی سیم کارت های کد یک و دو در سال 92 خبر داد و گفت: استقبال مردم نسبت به این سیم کارت ها یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت آنها به شمار می رود.

ایسنا- افشار فروتن با بیان این مطلب گفت: در این زمینه نوعی ناهماهنگی با بازار‌های جهانی وجود دارد و برخلاف بقیه کشور‌ها که سیم‌کارت به عنوان یک خدمت ارایه می‌شود در ایران سیم‌کارت نوعی کالای سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود.
وی افزود: از همان زمان که بحث ثبت‌نام و خرید سیم‌کارت‌ها مطرح شد و سیم‌کارت ها دارای قابلیت واگذاری شدند پایه‌ای برای این مشکلات ایجاد شد، چراکه این تعبیر به وجود آمد که سیم‌کارت نوعی کالای سرمایه‌ای است و می‌توان نسبت به واگذاری آن اقدام کرد به همین دلیل اکنون نمی‌توان انتظار داشت که سیم‌کارت تلفن همراه رایگان باشد.
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و لوازم جانبی افزود: به همین دلیل طبیعتا برای سیم‌کارت‌ها قیمت تعیین شده و مشخصی وجود خواهد داشت اما به دلیل افزایش استقبال کاربران و گرایش آنها به کد‌های یک و دو به طور کلی قیمت سیم‌کارت با افزایش قیمت مواجه شده که می‌توان گفت ایجاد و دامن‌زدن به این افزایش قیمت با خود کاربران بوده است.
فروتن با بیان اینکه در حال حاضر علاوه بر کد‌های یک و دو سایر کد‌های تلفن همراه هم با افزایش نسبی قیمت همراه بوده است، گفت: همان‌طور که گفته شد قیمت سیم‌کارت بستگی به نحوه‌ برخورد کاربر و میزان تقاضا دارد و با توجه به شرایط فعلی به نظر می‌رسد این افزایش قیمت همچنان ادامه داشته باشد. حال ممکن است کمی نرخ افزایش کاهش پیدا کند و مانند گذشته با آن شدت شاهد افزایش قیمت در بازار سیم‌کارت نباشیم چراکه شاید تا حدی این بازار اشباع‌ شده است.
وی گفت: قیمت سیم‌کارت تابع درخواست و رفتار کاربران و مشترکان است و اینکه براساس رفتار خریداران تا چه اندازه کاهش قیمت سیم‌کارت محقق شود موضوعی است که بیش از همه به رفتار خود مشتریان بازار برمی‌گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :