آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31495

قیمت سیم کارت های کد یک و دو 80 درصد گران شد

رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، موبایل و لوازم جانبی از افزایش 70 تا 80 درصدی سیم کارت های کد یک و دو در سال 92 خبر داد و گفت: استقبال مردم نسبت به این سیم کارت ها یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت آنها به شمار می رود.

ایسنا- افشار فروتن با بیان این مطلب گفت: در این زمینه نوعی ناهماهنگی با بازار‌های جهانی وجود دارد و برخلاف بقیه کشور‌ها که سیم‌کارت به عنوان یک خدمت ارایه می‌شود در ایران سیم‌کارت نوعی کالای سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود.
وی افزود: از همان زمان که بحث ثبت‌نام و خرید سیم‌کارت‌ها مطرح شد و سیم‌کارت ها دارای قابلیت واگذاری شدند پایه‌ای برای این مشکلات ایجاد شد، چراکه این تعبیر به وجود آمد که سیم‌کارت نوعی کالای سرمایه‌ای است و می‌توان نسبت به واگذاری آن اقدام کرد به همین دلیل اکنون نمی‌توان انتظار داشت که سیم‌کارت تلفن همراه رایگان باشد.
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و لوازم جانبی افزود: به همین دلیل طبیعتا برای سیم‌کارت‌ها قیمت تعیین شده و مشخصی وجود خواهد داشت اما به دلیل افزایش استقبال کاربران و گرایش آنها به کد‌های یک و دو به طور کلی قیمت سیم‌کارت با افزایش قیمت مواجه شده که می‌توان گفت ایجاد و دامن‌زدن به این افزایش قیمت با خود کاربران بوده است.
فروتن با بیان اینکه در حال حاضر علاوه بر کد‌های یک و دو سایر کد‌های تلفن همراه هم با افزایش نسبی قیمت همراه بوده است، گفت: همان‌طور که گفته شد قیمت سیم‌کارت بستگی به نحوه‌ برخورد کاربر و میزان تقاضا دارد و با توجه به شرایط فعلی به نظر می‌رسد این افزایش قیمت همچنان ادامه داشته باشد. حال ممکن است کمی نرخ افزایش کاهش پیدا کند و مانند گذشته با آن شدت شاهد افزایش قیمت در بازار سیم‌کارت نباشیم چراکه شاید تا حدی این بازار اشباع‌ شده است.
وی گفت: قیمت سیم‌کارت تابع درخواست و رفتار کاربران و مشترکان است و اینکه براساس رفتار خریداران تا چه اندازه کاهش قیمت سیم‌کارت محقق شود موضوعی است که بیش از همه به رفتار خود مشتریان بازار برمی‌گردد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :