آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31487
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1392 11:22
تعداد بازدید : 553

رییس جمهور:

وزارت ارتباطات نیازمند یک دیپلماسی قوی است

حسن روحانی دیروز در مجلس شورای اسلامی در دفاع از وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل مراودات خارجی برای فعال شدن هر چه بیشتر کشور در زمینه های ICT به یک دیپلماسی قوی نیازمند است.

فناوران- حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهور منتخب دیروز در مجلس شورای اسلامی ایران در خصوص معرفی وزیر پیشنهادی ICT محمود واعظی گفت: واعظی را بیشتر به عنوان یک چهره سیاست خارجی می‌شناسند تا به عنوان یک چهره در حوزه ICT ، اما تحصیلاتش در همین رشته است.
وی افزود: آشنایی من با ایشان به زمانی که ایشان مدیرعامل شرکت مخابرات در زمان وزارت دکترشهید قندی بودند برمی‌گردد.
رییس‌جمهور با بیان اینکه واعظی فعالیت زیادی در وزارت امور خارجه داشته است گفت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات علاوه بر نیاز به داشتن تخصص در زمینه مسایل ICT، مخابرات و الکترونیک نیازمند یک فرد متخصص در حوزه سیاست خارجی
هم است.
وی افزود: در حوزه ICT ارتباطات فعال خارجی هم خواهیم داشت تا بخش‌های مختلف را به هم وصل کنیم و بتوانیم با مراودات خارجی برای دریافت تکنولوژی و همچنین فعال شدن کشور هر چه بیشتر در زمینه‌های متعدد و مختلف در حوزه ICT گام برداریم.
وی ضمن تشکر از محمود واعظی که این مسوولیت را پذیرفته است گفت: تایید می‌کنم که واعظی یکی از مدیران ارزشمند و فعال نظام بوده و مدیریت شایسته ایشان را پیش از این شاهد بوده‌ایم.
وزیر ا پیشنهادی ،خود را برای وزارت خارجه آماده کرده بود
رسایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دیروز به عنوان نماینده مخالف کلیات کابینه پیشنهادی سخنرانی کرد وی گفت : واعظی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کنید سال‌های زیادی از این حوزه دور بوده‌اید و به‌روز نیستید، گفت: " بنده خودم را برای وزارت خارجه آمده کرده بودم ولی به این دلیل که گفته نشود فلانی برای گرفتن وزارت خارجه فشار می‌آورد مسوولیت وزارت ارتباطات را پذیرفتم." رسایی در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی دور بودن وزیر ارتباطات را در سال‌های گذشته از حوزه ICT از ایرادات کابینه رییس‌جمهور منتخب دانست. وی افزود: محمود واعظی در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تایید این موضوع که سال‌ها از وزارت ارتباطات دور بوده و اعلام کرده است که خود را به دلیل تجربیات سال‌های گذشته برای وزارت خارجه آماده کرده بودم.
رسایی گفت: امیدوار بودیم رییس‌جمهور منتخب شرایط بهتری را برای انتخاب وزرا مدنظر قرار می‌داد.

سخنان رسایی در مورد وزیر ارتباطات کذب است
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن نیز دیروز طی تذکری از تریبون مجلس در خصوص اظهارات رسایی گفت: طرح سوالی مبنی بر اینکه دوری وزیر پیشنهادی ارتباطات منجر به فاصله ایشان از حوزه ICT شده و تایید و این مطلب توسط ایشان و پاسخی مبنی بر اینکه برای وزارت خارجه آماده شده است کذب محض است.
عزیز اکبریان گفت: بنده در جلسه وزیر پیشنهادی ارتباطات با کمیسیون صنایع حضور داشتم و هیچ سوالی در این خصوص از ایشان پرسیده نشده است که ایشان هم اعلام کنند خود را برای وزارت خارجه آماده کرده است.
وی افزود: برنامه‌های اعلام شده از سوی واعظی برای وزارت ارتباطات بسیار نزدیک به نظرات اعضای کمیسیون صنایع بوده است.
گفتنی است بررسی نهایی صلاحیت وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات به امروز موکول شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :