آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31481
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1392 11:10
تعداد بازدید : 3189

نگاهی به کاربرد موبایل در کشورهای مختلف دنیا

از چینی های مخفی کار تا پرستیژ پاریسی

تعداد کاربران تلفن همراه در کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی از کشورها به واسطه کاربرانی که دو یا چند گوشی دارند تعداد تلفن همراه از جمعیت آن کشور هم زیادتر است. اما در برخی کشورها اگرچه تعداد کاربران موبایل زیاد نیست ولی از این وسیله استفاده هایی بیش از مکالمه و ارسال پیامک می شود. کاربرد متفاوت تلفن همراه در میان ملت کشور های مختلف و تاثیری که این ابزار روی رفتار و روابط مردم می گذارد موضوع جالبی است.
در این گزارش نگاهی داریم به رفتارهای کاربری متفاوت کاربران موبایل و گوشی های هوشمند در کشورهای مختلف.

چینی‌ها؛ کاربران مخفی گوشی‌های هوشمند
تعداد کاربران گوشی‌های تلفن همراه در چین 1/2 میلیارد نفر برآورد شده که از این میزان 246 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. بیش از نیمی از کاربران گوشی‌های هوشمند در چین به طور مخفیانه و طوری که از دید دیگران پنهان باشند از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. این افراد عاشق برنامه‌های کاربردی هستند و یک سوم از آنها بیش از 21 نرم‌افزار و برنامه در گوشی خود دارند.

آمریکایی‌ها؛ کاربران همه‌فن‌حریف گوشی‌های هوشمند
تعداد کل کاربران گوشی‌های تلفن همراه در ایالات متحده آمریکا 333 میلیون نفر است و از این تعداد 230 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. آمارها نشان داده افرادی که میانگین سنی 18 تا 54 سال دارند حتما از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. 40 درصد از افراد بالای 65 سال در آمریکا نیز از گوشی‌های هوشمند بهره می‌برند.

ژاپنی‌ها؛ متنفر از شبکه‌های اجتماعی
ژاپن سومین بازار بزرگ‌ دنیا به لحاظ داشتن گوشی‌های هوشمند است. این کشور 128 میلیون نفر کاربر تلفن همراه دارد و از این تعداد 78 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. حدود 41 درصد از کاربران ژاپنی علاقه‌ زیادی به برنامه‌های کاربردی دارند و در عین حال از شبکه‌های اجتماعی خوش‌شان نمی‌آید به طوری‌که حدود یک سوم آنها هرگز با گوشی هوشمند خود به شبکه‌های اجتماعی متصل نمی‌شوند.

برزیلی‌ها؛ علاقه‌مندان بی‌چون‌وچرای شبکه‌های اجتماعی
برزیل 259 میلیون نفر کاربر موبایل دارد و از این تعداد 55 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند و چهارمین کشور پرجمعیت موبایلی به شمار می‌رود. کاربران گوشی‌های هوشمند در برزیل عاشق شبکه‌های اجتماعی هستند و 18 درصد از برنامه‌هایی که کاربران دانلود می‌کنند مربوط به شبکه‌های اجتماعی است.

هندوستان؛ چــترهای حرفه‌ای
در حالی که هند یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و تعداد کاربران گوشی‌های موبایل در این کشور 700 میلیون نفر است، اما از این رقم فقط 44 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. در هندوستان مردان بیشتر برای سرویس‌های وب و برنامه‌های کاربردی از گوشی‌ تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، در حالی که زنان از این وسیله برای برقراری ارتباط در شبکه‌های اجتماعی و چت بهره می‌برند.

انگلیسی‌ها؛ معتاد به گوشی‌های هوشمند
تعداد کاربران گوشی‌های تلفن همراه در انگلیس 76 میلیون نفر است و و در این میان 43 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. 22 درصد از بزرگ‌سالان انگلیسی اعتراف می‌کنند که بیش از اندازه به گوشی‌های هوشمند خود وابسته و معتاد شده‌اند به طوری که حتی در حین دوش گرفتن هم به تماس‌ها و پیامک‌های دریافتی خود پاسخ می‌دهند.

آلمانی‌ها؛ گوشی‌های هوشمند با طعم نوشابه
تعداد کاربران تلفن همراه آلمان در حال حاضر 107 میلیون نفر است و 27 میلیون نفر از این تعداد گوشی هوشمند دارند. آلمانی‌ها بعد از کشور چک، دومین مصرف کنندگان نوشابه در جهان هستند. به همین دلیل دارندگان گوشی‌های هوشمند دایما از این دستگاه‌ها برای یافتن رستوران و کافه استفاده می‌کنند. آمارها نشان داده که میزان محبوبیت جست‌وجوی فروشگاه‌های نوشیدنی با 39 درصد نسبت به سایر خدمات بانکداری الکترونیکی روی موبایل برتری دارد.

فرانسوی‌ها؛ پرداخت‌کنندگان مالیات فرهنگ
کشور فرانسه 72 میلیون نفر کاربر گوشی‌ تلفن همراه دارد و از این تعداد 26 میلیون نفر از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند. دولت فرانسه از کاربران گوشی‌های هوشمند یک درصد «مالیات فرهنگ» می‌گیرد و این مالیات‌ها برای تولید محتوای دیجیتال فرانسوی نظیر انواع کتاب‌های الکترونیکی، موسیقی و فیلم هزینه می‌شود.

کانادایی‌ها؛ بزرگ‌ترین برنامه‌نویسان موبایلی
کانادا کشوری است که 27 میلیون نفر کاربر تلفن همراه دارد و 23 میلیون نفر آنها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. کانادا در رده کشورهایی قرار می‌گیرد که بیشترین آمار برنامه‌نویسان را دارد، به همین دلیل برنامه‌های موبایلی زیادی در این کشور تولید می‌شود. تا آنجا که اپل بخشی از فروشگاه آنلاین خود را به برنامه‌های کانادایی اختصاص داده است.

اسپانیایی‌ها؛ بدون گوشی‌های هوشمند گرسنه می‌مانند
تعداد کاربران گوشی‌های تلفن همراه در اسپانیا 56 میلیون نفر است و از این رقم 18 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. تحقیقات نشان داده که مردم اسپانیا وابستگی شدیدی به گوشی‌های هوشمند دارند، به طوری که بیش از 93 درصد آنها اعتراف کرده‌اند که بدون گوشی‌های هوشمندشان نمی‌توانند روز را شب کنند و 11 درصد نیز معتقدند که حتی بدون این وسیله قادر به سفارش غذای خود نیستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :