آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31433
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1392 14:21
تعداد بازدید : 522

تحقیقات نشان داد

بین تماس های تلفنی و تصادفات رانندگی ارتباطی وجود ندارد

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط یک گروه از محققان دانشگاه کارنیج ملون و دانشکده اقتصاد لندن هیچ ارتباطی بین تعداد تماس های تلفنی رانندگان هنگام رانندگی و تعداد حوادث ثبت شده وجود ندارد.

خبرگزاری مهر- محققان دانشگاه کارنیج ملون از پنسیلوانیا آمریکا و دانشکده اقتصاد لندن در بریتانیا بیش از هشت میلیون حادثه رانندگی و تمام تلفات در جاده‌ها را در هشت ایالت آمریکا بررسی کردند.
آنها در بررسی‌های خود به ارسال و دریافت پیامک و یا اینترنت گردی نپرداختند. دوره زمانی این تحقیق سال‌های 2002 تا 2005 در نظر گرفته شد و اکثر اپراتورهای تلفن همراه آمریکا که پس از ساعت 9 شب در طول هفته تماس رایگان ارایه می‌کنند، نیز بررسی شد.
سائوراب براگاوا از دانشگاه کارنیج ملون و دکتر ویکرام پاتانیا از دانشکده اقتصاد لندن به این نتیجه رسیدند که اگرچه تعداد تماس‌های تلفنی پس از ساعت 9 شب بیشتر بوده اما هیچ ارتباطی بین افزایش تماس‌ها و تعداد تصادفات وجود نداشت. دکتر پاتانیا گفت: ما از به دست آوردن این نتایج بسیار شگفت‌زده شدیم، ابتدا تصور کردیم که ارقام را اشتباه به دست آوردیم و بار دیگر همه چیز را بررسی کردیم اما هیچ اشتباهی رخ نداده بود. نتایج این تحقیقات در مجله اقتصادی "American Economic” با اخطارهای بسیاری منتشر شده است.
وی افزود: ما در تحقیقات خود مکالمات تلفنی را بررسی کرده‌ایم نه ارسال و دریافت پیام‌های متنی و یا وب‌گردی هنگام رانندگی، از سوی دیگر شاید ترافیک جاده‌ها در ساعت 9 شب به گونه‌ای است که استفاده از تلفن‌های همراه خطرناک نیست. این در حالی است که محققان اعتقاد دارند باید تحقیقات بیشتری روی استفاده از گوشی‌های هوشمند و رانندگی انجام شود. از سوی دیگر آنها اعتقاد دارند که شاید استفاده از گوشی‌های هوشمند میان افراد مختلف از نظر سن و جنس و میزان تصادفات متفاوت باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :