آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31427
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1392 14:13
تعداد بازدید : 781

خبرنگاران کلید تعامل و تفاهم هستند

انسان موجودي به شدت اجتماعي است و اجتماعي بودن انسان نيازمند تفاهم است و تفاهم در اثر تعامل حاصل مي شود. خبرنگاري، حرفه بسيار حساسي است که در انساني ترين بخش انسان يعني تعامل، نقش بازي مي کند. خبرنگاري، تعامل ميان انسان ها را تغذيه مي کند و وظيفه سنگين متصل کردن انسان ها را بر عهده دارد. از اين منظر، خبرنگاري بيش از بسياري از مشاغل ديگر، متکي بر اصول کار حرفه اي و تعهد حرفه اي است. خبرنگاران در تعاملاتي قرار دارند که سوءتفاهم در آنها، پيامدهاي وسيعي از عشق تا نفرت را به همراه دارد.

آزاده داننده

نگاه تخصصي به اين حرفه، با توجه به تعدد حوزه‌ها در بخش‌هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و غیره، ضروري است و ما خوشحاليم از اينکه اين شاخه تخصصي در حوزه فاوا شکل گرفته و خبرنگاران اين حوزه هويت مستقلي پيدا کرده‌اند. دشواري خبرنگاري در حوزه تخصصي IT کمتر از ساير متخصصان اين حوزه نيست. خبرنگاران اين حوزه نيز بايد خود را در اين زمينه‌ بسيار پوياي صنعت IT، به‌روز نگهدارند. با توجه به جوان بودن اين صنعت در کشور ما و مشکلات متعدد ساختاري اين حوزه، هزينه اين به‌روزآوري را هيچ نهادي تقبل نمي‌کند و عموما بر عهده خود خبرنگاران است. از اين رو معتقديم خبرنگاران حوزه فاوا، کاري به مراتب دشوارتر از ساير حوزه‌هاي خبرنگاري برعهده دارند.
سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران، به سهم خود به جايگاه ارزشمند همکاران خود در حرفه خبرنگاري واقف است و تلاش بي‌وقفه آنها را در برقراري تعامل سازنده و موثر بازيگران اين عرصه ارج مي‌نهد و اميدوار است در سايه اميدي که با شروع به کار دولت جديد در دل ملت ايران کاشته شده، اين عرصه نيز به بالندگي و بلوغ دست پيدا کند.
روز خبرنگار بر همه مبارک باد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :