آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31424
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1392 14:8
تعداد بازدید : 626

ممنوعیت فروش برخی دستگاه های سامسونگ در آمریکا

شرکت اپل در کمیسیون بین المللی تجارت ایالات متحده در یک پرونده حقوقی که در رابطه با نقض حق ثبت اختراعش توسط شرکت سامسونگ بود پیروز شد و به موجب این حکم، فروش برخی از دستگاه های سامسونگ در آمریکا ممنوع می شود.

خبرگزاری مهر- کمیسیون بین‌المللی تجارت ایالات متحده با پشتیبانی از تصمیم سال 2011 خود مبنی بر نقض حق اختراع اپل توسط سامسونگ در تولید تلفن‌های همراه، دستگاه‌های پخش رسانه‌ای و تبلت این تصمیم را بار دیگر اعلام کرد.
براساس این کمیسیون، فروش دستگاه‌های سامسونگ که تحت تاثیر این حکم قرار می‌گیرند، در آمریکا ممنوع خواهد شد.
اما اجرای این ممنوعیت تا زمانی که باراک اوباما رییسجمهور آمریکا آن را بررسی نکند، متوقف می‌شود. رییس‌جمهور آمریکا نیز 60 روز فرصت گرفت تا نتایج این کمیسیون را ارزیابی کند، اگرچه تحلیلگران اعتقاد دارند که بعید است وی برخلاف نظر کمیسیون رای بدهد.
سامسونگ طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ما از حکم کمیسیون بین‌المللی تجارت آمریکا ناامید شدیم. تمرکز مناسب برای صنعت تلفن‌های هوشمند به معنای جنگ جهانی در دادگاه نیست بلکه به معنای رقابت عادلانه در بازار است.
اپل از این تصمیم استقبال کرده است و آن را در جایگاه تلاش جهانی این شرکت بزرگ در جنگ جهانی حمایت از حق اختراعات ثبت شده خود قرار داده است.
اپل گفت: با این تصمیم‌گیری کمیسیون بین‌المللی تجارت به دادگاه‌های ژاپن، کره، آلمان، هلند و کالیفرنیا ملحق شد و از این نوآوری دفاع و اقدام سامسونگ را برای کپی کردن محصولات اپل رد کرد.
این حکم دو حق اختراع را در برگرفته است. نخستین مورد «اختراع استیو جابز» نامیده شده که به احترام بنیان‌گذار این شرکت نام‌گذاری شده و فناوری صفحه لمسی را در بر می‌گیرد و دیگری مربوط به سوکت صوتی روی دستگاه است.
مبارزه اپل و سامسونگ برسر حق اختراعات ثبت شده سال‌هاست که در 10 کشور جهان ادامه دارد. این مبارزه سال گذشته پس از آنکه اپل در صدر جدول فروش تلفن‌های هوشمند قرار گرفت، به اوج خود رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :