آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31422
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1392 14:5
تعداد بازدید : 495

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت:

پایگاه نظارت بر بازار سیم کارت از مهر ماه راه اندازی می شود

رییس انجمن فروشندگان سیم کارت گفت: درصدد پیاده سازی پایگاهی هستیم که از طریق منابع مختلف موجود در انجمن به نظارت بازار سیم کارت و ارایه قیمت های بر لحظه از این بازار می پردازد.

خبرگزاری تسنیم- افشار فروتن با بیان اینکه قیمت‌های بازار سیاهی سیم‌کارت‌های قدیمی ناشی از تقاضاست، گفت: شرایط حاکم بر بازار موجب افزایش قیمت برخی از خطوط همراه شده است.
وی افزود: تقاضا عامل اصلی تعیین قیمت کالاست و لذا با توجه به اینکه برخی کدهای قدیمی همراه دیگر واگذار نمی‌شود، قیمت آنها در برخورد با تقاضاها بالا رفته است.
وی افزود: البته عده‌ای با مشاهده برخی تغییرات در حوزه‌های دیگر، عنوان می‌کنند که تغییرات این حوزه نیز ناشی از تغییر در قیمت‌های گوشی یا حتی نرخ ارز است در حالی که اصلا چنین نیست و پیش از این موضوعات نیز بازار این حوزه با نوعی قیمت‌های سلیقه‌ای روبه‌رو بود.
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت درباره روند شکل‌گیری چنین رویه‌ای گفت: در گذشته تعداد اپراتورها کم و محدود بود و بر همین اساس واگذاری‌ها طبق ثبت‌نام و به شکل تصادفی بود به گونه‌ای که هر فرد خوش‌‌شانس‌تر بود کد رندتری دریافت می‌کرد و هرکس از این اقبال محروم بود بالعکس.
فروتن افزود: اپراتورها با مشاهده فروش سیم‌کارت‌ها در بازار آزاد در شرایطی که خودشان هم ظرفیت پاسخگویی به تقاضاها را داشتند، اقدام به احتکار و برگزاری مناقصاتی برای سیم‌کارت‌های رند خود کردند تا بخشی از بازار بیرونی را تحت سلطه خود درآورند و نظارت بر آن را بیشتر کنند.
وی در خصوص اینکه چرا در مواجه شدن با چنین موضوعی هیچ نهادی اعم از اپراتورها و نهادهای صنفی درصدد برخورد با دلالان بر نیامد، گفت: اپراتور وقتی سیم‌کارت را بفروشد دیگر نظارتی روی آن ندارد و ما هم به عنوان نهاد صنفی در این قضیه و در راستای برخورد، ورودی تا حال حاضر نداشته‌ایم.
وی افزود: تا زمانی که به قول دلالان پای سیم‌کارت مشتری میلیونی خوابیده که ما نمی‌توانیم اجبار به فروش چند صد هزار تومانی کنیم. هر زمان که اقبال عمومی به سمت برخورد با این موضوعات باشد، در آن زمان باید برنامه‌ریزی را داشت و نحوه ورود به حوزه برخورد با دلالان را ترسیم کرد.
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت گفت: در کل ما نمی‌توانیم سطح سلیقه مردم را محدود کنیم اما باید با راهکارهای فرهنگی به گونه‌ای جلو برویم که مردم متوجه شوند هیچ تفاوتی در ارایه خدمات یک سیم‌کارت 50 میلیونی با 400 هزار تومانی نیست.
فروتن با بیان اینکه در آینده نزدیک پایگاهی برای ساماندهی به این حوزه ایجاد می‌شود، گفت: درصدد پیاده‌سازی پایگاهی هستیم که از طریق منابع مختلف موجود در دفتر انجمن، به نظارت بازار سیم‌کارت و ارایه قیمت‌های بر لحظه از این بازار می‌پردازد.
وی افزود: مردم از طریق این پایگاه از وضعیت این حوزه و حتی از بازار گوشی‌های همراه نیز مطلع خواهند شد و با مراکز مجاز فروش و ارایه خدمات آنها آشنایی پیدا می‌کنند.
وی درباره زمان آغاز به کار این پایگاه گفت: اگر فعالیت‌ها طبق برنامه پیش رود تا اوایل مهرماه این پایگاه آغاز به کار خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :