آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31414
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1392 13:54
تعداد بازدید : 822

اصلاح نرم افزار دانشگاه برکلی آمریکا توسط دانشجوی ایرانی

نرم افزار طراحی شده Open Sees که توسط دانشگاه برکلی کالیفرنیا تهیه و در سایت این دانشگاه قرار داشت و به دلیل اشکالات برنامه اجرایی آن، قابل استفاده نبود، توسط دانشجوی مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران تکمیل و قابل اجرا شد و به نام وی و دانشگاه تهران در سایت این دانشگاه به ثبت رسید.

ایسنا- محمدرضا تقی‌دخت، مدیر روابط عمومی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با اعلام این خبر گفت: مهندس محمدرضا آزادی کاکاوند، دانشجوی کارشناسی ارشد سازه ورودی سال 1388 که موضوع پایان‌نامه‌اش «بررسی فرآیند تخریب پیش‌رونده در ساختمان‌های بتن مسلح» بود، برای انجام بررسی‌های مورد نیاز از برنامه Open Sees که توسط دانشگاه برکلی کالیفرنیا ارایه شده استفاده می‌کرد و در این برنامه روی مصالح دارای منحنی حدی (Limit State Material) کار می‌کرد که مجبور شد به مثال موجود در سایت OpenSees.Berkeley.edu مراجعه کند. در مورد مصالح ذکر شده، در این برنامه یک مثال توسط پروفسور الوود، فارغ‌التحصیل دانشگاه برکلی و استاد فعلی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا وجود داشت،‌ اما به علت برخی اشکالات فنی برنامه قابل اجرا نبود. طی مکاتباتی که مهندس آزادی کاکاوند با مسوول فنی سایت داشت، درخواست کرد مشکل برنامه را در صورت توان حل کند و در صورت انجام این کار، برنامه با اسم و نام دانشگاه و کشور ایران در سایت مزبور وارد شود.
وی افزود: مهندس آزادی کاکاوند پس از تحقیقات گسترده، علاوه بر حل این مشکل، فایل آنالیز دینامیکی ناشی از زلزله را به دو فایل آنالیز استاتیکی اصلاح و اصلاحیه و تکمیل برنامه را با نام دانشگاه و کشور ایران در سایت دانشگاه برکلی کالیفرنیا ثبت کرد. این برنامه هم‌اکنون توسط اساتید، دانشجویان و محققان در سایت مورد استقبال قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :