آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31305
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1392 11:35
تعداد بازدید : 542

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران طرح مهاجرت به سمت نرم‌افزارهای متن‌باز را پیگیری می‌کند

سازمان فناوری اطلاعات هنوز پاسخی نداده است

کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، همچنان به دنبال اجرای طرح پیشنهادی خود در زمینه مهاجرت به نرم افزارهای بومی و متن باز است.

روابط عمومی نصر تهران- به موجب مصوبه توسعه، تولید و کاربرد نرم‌افزارهای بومی که از سوي معاون اول ریيس‌جمهور ابلاغ شد، دستگاه‌های اجرایی کشور باید ظرف یک سال آینده، تمامی نرم‌افزارهای پایه در سامانه‌های فعال روی سرورهای خود را با نرم‌افزارهای بومی جایگزین کنند.
در مرداد ماه 91، کميسيون نرم‌افزار سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران با مشارکت نمايندگان سازمان فناوري اطلاعات کشور، کارگروهي تشکيل داد تا ابعاد اين مهاجرت را بررسي کند.
رییس کمیسیون نرم‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به تشکیل این کارگروه گفت: اين کارگروه مشترک، بنابه تقاضای سازمان فناوری اطلاعات و با ترکیبی متشکل از برخی اعضای کميسيون نرم‌افزار سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران و سازمان یادشده، تشکیل شد و هدف از آن این بود که نظرات شرکت‌های نرم‌افزاری فعال در بخش خصوصی، در روند سياست‌گذاري مهاجرت به سمت نرم‌افزارهاي بومي و متن‌باز اخذ شده و در اجرای این فرآیند اثرگذار باشد. رضا کرمی افزود: آذرماه سال پيش، اين کارگروه موفق شد طرح نهايي بررسي ابعاد مهاجرت را به سازمان فناوري اطلاعات ارایه کند و این طرح اجرایی همچنان در سازمان فناوری اطلاعات در حال بررسی است. کرمی با اشاره به اینکه سازمان فناوری اطلاعات هنوز نظرات خود در زمینه بررسی این طرح کارشناسی را اعلام نکرده، گفت: با وجود پیگیری‌های کمیسیون نرم‌افزار، سازمان فناوری اطلاعات هنوز پاسخ خود در زمینه بررسی این طرح را اعلام نکرده است.
وی افزود: درواقع کميسيون نرم‌افزار، به دنبال تلاش برای روشن شدن ابهامات و سوالات طرح است. به همین دلیل هم طرح اجرایی مشخصی برای مطالعه اثرات و سازوکارهای اجرایی مهاجرت به متن‌باز از سوی کمیسیون تهیه و اسفندماه سال گذشته به سازمان فناوری اطلاعات ارایه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :