آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30860
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1392 15:34
تعداد بازدید : 530

برگزاری همایش فضای کسب و کار در مرداد ماه

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی از برگزاری همایش بهبود فضای کسب و کار در روزهای پایانی مرداد ماه سال جاری خبر داد.

ایسنا- داوود منظور در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره علت و اهداف برگزاری این همایش گفت: با توجه به اینکه در سال حماسه اقتصادی به سر می‌‌بریم برای تحقق این امر باید بسترها و فضای لازم فراهم شود. در این عرصه حضور همه جانبه بخش خصوصی از هر عاملی اهمیت بیشتری دارد و توسعه و بهبود فضای کسب و کار کشور نیز باید با همین هدف دنبال شود. وی تحقق اقتصاد مقاومتی را نیز یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیز تنها با مردمی‌‌کردن اقتصاد و به وجود آوردن بالاترین ظرفیت‌ها در راستای تولید و توسعه تجارت خواهد بود. در این رابطه هر چه فشار روی بخش خصوصی بیشتر باشد اقتصاد کشور با مشکلات بیشتری روبه‌رو می‌‌شود پس باید دولت در این عرصه با برنامه‌ریزی‌های مدون شرایط را برای بخش خصوصی بهبود بخشد. معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در سال‌های گذشته با اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی نقش دولت به پشتیبانی اقتصادی تغییر یافته است گفت:‌ باید در آینده نزدیک رویکرد ما آسان کردن فرایندها برای شروع یک فعالیت اقتصادی و تداوم آن باشد و معاونت اقتصادی نیز با همین رویکرد اصلی برگزاری این همایش را در دستور کار قرار داده است.
منظور بازشناسی و آسیب‌شناسی مولفه‌ها و نهادهای تشکیل‌دهنده در فضای کسب و کار را یکی از اصلی‌ترین موضوعات این همایش دانست و گفت: فضای کسب و کار به معنی عواملی است که روی بنگاه اقتصادی تاثیر می‌گذارد اما مستقیما نمی‌‌توان از طریق خود بنگاه آنها را حل کرد به همین دلیل برای بهبود آن حضور دولت الزامی ‌‌است.
وی برگزاری این همایش را دارای هشت محور اصلی دانست و گفت: بررسی وضعیت نظام بانکی و اعطای تسهیلات بانکی در کشور، بررسی نظام مالیاتی که مالیات به معنای خاص، پرداختی کارفرمایان بابت بیمه اجتماعی و عوارض شهری را شامل می‌شود، تجارت فرامرزی که اخذ مجوز برای صادرات و واردات را بررسی می‌کند، بررسی بازار سرمایه که توسعه و تجهیز منابع از طریق بازار سرمایه را ارزیابی خواهد کرد، بررسی نظام بیمه‌ای کشور، بررسی وضعیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی، بررسی وضعیت ارایه خدمات زیربنایی و ارتقای نقش نظام حقوقی و قضایی هشت محور اصلی این همایش خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :