آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30854
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1392 14:59
تعداد بازدید : 602

فیروزآبادی:

با فیلترینگ افراطی موافق نیستیم

سیدابوالحسن فیروزآبادی که این روزها از او به عنوان یکی از گزینه های جدی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت روحانی نامبرده می شود گفت: با فیلترینگ افراطی و شدید موافق نیستیم اما در مورد سایت های غیراخلاقی و مواردی که اخلاق را زیر سوال می برد به هرحال باید این کار انجام شود.

ایسنا- وی با توجه به نیاز توسعه تکنولوژی نوین ارتباطات در کشور بر توسعه فیبرنوری و همین طور حمایت از اپراتور سوم تلفن همراه در کنار سایر وظایف وزارت ارتباطات تاکید کرد.
او در ارتباط با بحث فیلترینگ در کشور با اشاره به وجود داشتن فیلترینگ در تمام دنیا گفت: این موضوع در تمام دنیا وجود دارد اما با شدت و ضعف روبه‌رو است، ما هم با فیلترینگ افراطی و شدید موافق نیستیم.
فیروزآبادی با بیان اینکه توسعه فیبرنوری باید در کشور انجام شود افزود: فیبرنوری آینده تکنولوژی در کشور و دنیاست و ما نیز سعی می‌کنیم در توسعه آن بکوشیم، البته ما در کشور بستر خوبی برای این امر داریم ولی با توجه به اینکه فیبرنوری باید تا سطح محلات کشیده شود، هنوز کار بسیار زیادی در این زمینه باید انجام شود.
او همچنین در مورد چالش پیش روی اپراتور سوم در بحث قطع تماس تصویری گفت: آمدن تکنولوژی در کشور همیشه باعث می‌شود که نظرات متفاوتی را معطوف خود کند و گروه‌های مختلف در این ارتباط نظرات متفاوتی داشته باشند. ارتباط تصویری هم یکی از همین موارد است که در چند وقت اخیر با واکنش‌هایی روبه‌رو شده است و ما امیدوار هستیم با ایجاد هماهنگی در این ارتباط نسبت به رفع مشکلات تلاش کنیم و قطعا از این مورد طرفداری خواهیم کرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه تماس تصویری در پروانه اپراتور سوم درج شده است افزود: با توجه به این موضوع که در پروانه این اپراتور بحث تماس تصویری هم درج شده است ما قطعا از رایتل حمایت خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :