آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30851
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1392 14:55
تعداد بازدید : 491

هوواوی اتهام جاسوسی از غرب را رد کرد

مدیر امنیت جهانی هوواوی در پی ادعای رییس پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا مبنی بر جاسوسی اطلاعاتی این شرکت از غرب، این صحبت ها را بی اساس دانست.

خبرگزاری تسنیم - براساس ادعای جدیدی که ژنرال مایکل هایدن رییس پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا داشته، شرکت چینی هوواوی علیه غرب جاسوسی کرده و براساس برخی مستندات از کشورهای غربی اطلاعات کسب می‌کرده است.
این شرکت که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سخت‌افزارهای ارتباطی و مخابراتی در دنیاست، در حالی با این موضوع مواجه شده که به گفته هایدن، اطلاعاتی از دستگاه‌های مخابراتی آمریکا و غرب توسط این شرکت به سازمان اطلاعاتی و امنیتی چین ارسال شده است.
البته در راستای فعالیت‌های هوواوی در آمریکا پای خود هایدن نیز وسط است چراکه در زمان او این اتفاق افتاده است و حالا که خود این موضوع را مطرح کرده، از این موضوع نیز غافل نشده و گفته که در زمان فعالیتم مانع از ورود این شرکت به آمریکا شدم زیرا گذشته‌اش را می‌دانستم.
این شرکت که بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی است سرانجام راه خود را به کشورهای غربی باز کرد و در برابر چنین ادعاهایی مدیر امنیت جهانی این شرکت گفته است که ادعاهای هایدن بی‌اساس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :