آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30846
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1392 14:51
تعداد بازدید : 749

افتتاح 170 خانه فرهنگ دیجیتال در مرداد ماه

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اعلام آغاز فاز دوم راه اندازی خانه و مرکز فرهنگی دیجیتال در قالب شبکه ملی فرهنگ گفت: در ماه جاری 170 خانه دیجیتال به 150 خانه دیجیتال که خردادماه سال گذشته افتتاح شده بود افزوده می شود.

خبرگزاری مهر- حسن علیزاده با بیان اینکه به زودی ایجاد خانه‌های دیجیتال در کشور از مرز 300 خانه عبور خواهد کرد، افزود: برای برقراری زیرساخت‌های ارتباطی و شبکه‌ای این طرح تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه میان سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت مخابرات ایران و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال امضا شده و کار وارد فاز اجرایی شده است.
وی درباره شاکله و معماری پروژه شبکه ملی فرهنگ که در سه سطح خدمات خانه دیجیتال، مجتمع فرهنگی شهری دیجیتال و مجتمع فرهنگی استانی دیجیتال تعریف شده است، گفت: در فاز دوم راه‌اندازی خانه‌های دیجیتال، ارایه یک سری امکانات آموزشی با هدف افزایش سواد دیجیتال با همکاری دانشگاه‌های تهران در دستور کار قرار گرفته است.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه افزایش سواد دیجیتال با برپایی کلاس‌های آموزشی، ارایه خدمات سخت‌افزاری و خدمات رایانه‌ای و بازی به مخاطبان از جمله امکانات خانه‌های دیجیتال است گفت: در فاز دوم بهره‌برداری از خانه‌های دیجیتال، کلینیک فناوری اطلاعات و خدمات لیگ بازی آنلاین در این مکان‌ها راه‌اندازی خواهد شد تا امکان ارایه خدمات دیجیتال به صورت متمرکز در این مکان فراهم شود.
علیزاده در مورد دوره‌های آموزشی در دست برگزاری در خانه‌های دیجیتال با همکاری دانشگاه‌های تهران گفت: آموزش مبانی کامپیوتر، بازی سازی و تولید انیمیشن، مهارت‌های رایانه‌ای، استفاده از اینترنت، مخاطرات اینترنت و حفاظت از کودکان در محیط اینترنت از جمله دوره‌های آموزشی تعریف شده در خانه‌های دیجیتال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :