آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30836
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1392 14:38
تعداد بازدید : 2453

اولین امتحان کامپیوتر روحانی

درست پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، گمانه زنی ها، پیشنهادها و توصیه ها برای اعضای کابینه آغاز شد. درباره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز فعالان وارد عمل شدند، کارشناسان توصیه کردند و لابی ها نیز از جهات مختلف فعال شدند.

ایمان بیک

یکی از افرادی که از ابتدا، مورد نظر کارشناسان و فعالان فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده و نامش در توصیه ها و گمانه زنی ها به دفعات مطرح شده، نصرالله جهانگرد بوده است. البته در کنار او نام یکی دو شخصیت دیگر هم مدنظر کارشناسان بوده و اعلام هم شده است. امروز نیز که نظر فراگیرترین سازمان صنفی فناوری اطلاعات کشور منتشر شده و مشخصا جهانگرد را برای در دست گرفتن پست وزارت به رییس جمهور منتخب پیشنهاد کرده است.
به این ترتیب، جامعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به وظیفه خود که همانا ارایه راهکار و هفکری در انتخاب افراد اصلح کابینه است، عمل کرده و باید منتظر بماند و ببیند که روحانی در نخستین امتحان فاوا چه کارنامه ای از خود بجا می گذارد و چه نامی را به رای اعتماد مجلس می سپارد؛ آیا به نظرات رسانه ها، صنف و کارشناسان این صنعت تاثیر گذار توجه می کند، تسلیم فشارها می شود یا با لابی هایی همراهی خواهد کرد که دغدغه شان، لزوما توسعه فاوا نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :