آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30675
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1392 12:18
تعداد بازدید : 1170

فرآيند رتبه بندي صد شركت برتر آغاز شد

مديرعامل سازمان مديريت صنعتي گفت: شانزدهمين رتبه بندي شركت هاي ايراني
(IMI-100) با هدف شفاف سازي فضاي كسب و كار كشور و گسترش رقابت بين شركت هاي ايراني از سوي سازمان مديريت صنعتي صورت مي گيرد و نتايج آن در همايش شركت هاي برتر ايران در بهمن ماه امسال اعلام مي شود.

فناوران- علي كرمانشاه گفت: از آنجا كه از ديگر اهداف رتبه‌بندي (IMI-100)، رتبه‌بندي شركت‌ها از نظر ميزان اثرگذاري آنها در اقتصاد ملي است، اين رتبه‌بندي به سازمان‌هاي حاكميتي و سياست‌گذاران اقتصادي در تحليل روند اقتصادي كشور، رشد رقابت در بخش‌هاي دولتي و خصوصي و در نهايت اجراي سياست‌هاي اصلاحي، كمك‌هاي ارزنده‌اي مي‌كند.
به گفته وي دستاوردهاي چنين رتبه‌بندي بيش از هر كسي، متوجه مديران همين بنگاه است و بي‌ترديد مديران با استفاده از نتايج رتبه‌بندي، وضعيت رقابتي خود را شناخته و راهبردهاي آينده شركت خود را بهتر تدوين مي‌كنند.
وي افزود: سال گذشته ۴۰۰ شركت بزرگ كشور در پانزدهمين سال رتبه‌بندي معرفي شدند و پيش‌بيني مي‌شود امسال تعداد اين شركت‌ها به ۵۰۰ شركت افزايش يابد. مجيد درويش مجري رتبه‌بندي شركت‌‌هاي برتر ايران گفت: فرآيند رتبه‌بندي از مرداد ماه با فراخوان شركت‌هاي واجد شرايط و دريافت صورت‌هاي مالي آنها شروع و پس از انجام مراحل اجرايي كار، نتايج رتبه‌بندي در بهمن ماه امسال اعلام مي‌شود.
وي در خصوص شرايط ورود به اين رتبه‌بندي گفت: هر واحد يا سازماني كه به عنوان شركت ثبت شده باشد، در صورتي كه انحصار قانوني نداشته باشد و ميزان فروش يا درآمد آن طي سال مالي ۱۳۹۱ بيش از ۴۰ ميليارد تومان باشد، مي‌تواند در اين رتبه‌بندي شركت كند. درويش در پايان گفت: در اين رتبه‌بندي تمام شركت‌ها اعم از شركت‌هاي بورسي و شركت‌هاي غيربورسي حضور دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :