آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30672
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1392 12:18
تعداد بازدید : 585

در نامه‌اي به احمدی نژاد:

غضنفري خواستار تجديد نظر در واگذاري نمايشگاه بين المللي شد

وزير صنعت، معدن و تجارت كه مدتي است به دور از جنجال هاي رسانه اي به دنبال لغو مصوبه واگذاري نمايشگاه بوده اينك در نامه اي به رييس جمهوري با يادآوري مخالفتش در جلسه هيات دولت خواهان تجديد نظر در واگذاري نمايشگاه به صداوسيما شده است.

فناوران- مهدي غضنفري در اين نامه آورده است: با توجه به مباحث اخير در خصوص موافقت هيات دولت با واگذاري شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي و اراضي آن به صداوسيما، همان‌گونه كه در جلسه هيات دولت علل مخالفت اين وزارتخانه مطرح شد، بررسي بيشتر و تجديدنظر در اين تصميم مورد انتظار است.
وزير صنعت، معدن و تجارت از محمود احمدي‌نژاد خواسته است تا به دليل اهميت موضوع مواردي چون ماهيت ضد تحريمي فعاليت نمايشگاه در شرايط كنوني و خاص كشور، وجود سايت نمايشگاهي در پايتخت اكثر كشورهاي جهان، توفيق نه چندان رضايت‌بخش در ساخت و تجهيز سايت نمايشگاهي پرند به دليل عدم تامين مالي و نبود حمايت‌هاي لازم به دليل عدم تمايل فعالان اقتصادي، شركت‌كنندگان در نمايشگاه و بازديدكنندگان براي حضور در آن منطقه مد نظر قرار گيرد.
غضنفري در ادامه مي‌افزايد: موقعيت مكاني، وسعت مناسب نمايشگاه و احتمال تملك از سوي دستگاه‌ها و نهادهاي عمومي و خصوصي، نگراني از تغيير كاربري (ساخت و ساز و خروج از هدف اصلي آنكه وظايف نمايشگاهي و تجاري در راستاي توسعه صادرات است)، وضعيت مالكيت اراضي نمايشگاه كه متعلق به آستان قدس رضوي است، از جمله مواردي است كه بايد به آنها توجه شود.
وي با بيان اينكه برخورداري از نمايشگاهي تجاري و زيبنده پايتخت جمهوري اسلامي ايران ضروري مهم است كه قابل چشم‌پوشي نيست، آورده است: تداوم فعاليت شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران صرف نظر از مالكيت سهام آن، با عنايت به تاثير فعاليت شركت در تشكيل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي در داخل و خارج از كشور در توسعه صادرات غيرنفتي كه مورد تاييد و تاكيد تمامی مراجع ذي‌صلاح به خصوص دولت است، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.
غضنفري مي‌افزايد: با توجه به موارد ذكر شده به نظر مي‌رسد واگذاري دارايي شركت مذكور كه اراضي مورد تقاضاست در عمل تداوم فعاليت آن را منتفي، از موضوعيت خارج مي‌كند و همان‌گونه كه در نامه وزير امور اقتصادي و دارايي آمده، شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي در اصطلاح به يك "شركت كاغذي" تبديل خواهد شد.
وي يادآوري نموده است كه موضوع واگذاري نمايشگاه به صداوسيما تاكنون سه بار در كميسيون لوايح مطرح و با آن مخالفت شده است.
وزير صنعت، معدن و تجارت در پايان اين نامه آورده است: از جنابعالي استدعا دارد كارگروهي را مسوول فرماييد تا ضمن بررسي موضوعات مطرح شده فوق با كار دقيق، ‌كارشناسي و اعلام نتيجه به تصميم‌گيري نهايي بهتري كمك كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :