آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30662
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1392 12:11
تعداد بازدید : 612

درباره رشد نرم‏ افزارهای رایانش ابری اغراق شده است

معاون ارشد یک شرکت عرضه ‏کننده نرم ‏افزار می ‏گوید که درباره رشد شتابنده نرم ‏افزارهای تحت رایانش ابری اغراق شده است.

همکاران سیستم- به گزارش وب‏‌سایت zdnet، معاون ارشد شرکت Software AG گفته است پیش‏‌بینی‏‌هایی که درباره رشد شتابنده نرم‌‏افزارهای تحت رایانش ابری شده است، عمدتا اغراق‌‏آمیز است. وی استدلال کرده است که بسیاری از شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها هم‌‏اکنون از نرم‌‏افزار‌ها و سیستم‏‌های قدیمی (legacy) استفاده می‌‏کنند و به این زودی آنها را کنار نخواهند گذاشت.
مات دورهام، مدیر ارشد شرکت Software AG که در یکی از نشست‏‌های شرکت پژوهشی گارتنر سخنرانی کرده است، گفته خدمات رایانش ابری در حال حاضر از رشد سریعی برخوردار است، اما درباره سیستم‏‌ها و نرم‌‏افزارهای قدیمی مسایل زیادی وجود دارد که کسب و کار‌ها و شرکت‏‌ها باید مورد توجه قرار دهند.
وی در سخنرانی خود گفته است فناوری‏‌های رایانش ابری الزام‌‏آور و جذاب است، اما واقعیت این است که در حدود ۷۰ درصد از بودجه‌‏های فناوری اطلاعات سازمان‏‌ها هنوز صرف نرم‌‏افزار‌ها و سیستم‏‌های موجود می‌‏شود.
در این نشست، یکی از مدیران شرکت اچ‌پی در پاسخ به مدیرعامل شرکت Software AG گفته است: فناوری‏‌های رایانش ابری ترکیبی، جایگزین سیستم‏‌ها و نرم‏‌افزارهای غیرابری قدیمی‏‌تر می‌‏شود. وی همچنین پیش‏‌بینی کرده است شرکت گوگل در چند سال آینده به یکی از بازیگران مطرح در بازار راهکارهای رایانش ابری تبدیل
خواهد شد.
مات دور‌هام در پاسخ به نماینده اچ‌پی گفته است که اچ‌پی در حال حاضر یک شرکت ۱۲۰ میلیارد دلاری است، اما بخش نرم‏‌افزارهای آن از ۲۰ میلیارد دلار فرا‌تر نمی‌‏رود. این در حالی است که شرکت‏‌های آی‌بی‌ام، مایکروسافت و اوراکل که از مهم‌ترین عرضه‏‌کنندگان راهکارهای کسب و کار هستند، حجم چند صد میلیارد دلاری این بازار را در اختیار دارند. شرکت گوگل نیز اگرچه شرکت بسیار پردرآمدی است، اما در بازار نرم‌‏افزارهای کسب و کار سهم چندانی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :