آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30660
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1392 12:9
تعداد بازدید : 556

رییس سازمان تنظیم مقررات:

ضریب نفوذ تلفن همراه به 79 درصد نزدیک شد

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حال حاضر با فراگیر شدن سرویس های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مواجه هستیم و بر همین اساس ۹۶ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش سرویس های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته اند.

فناوران- محمدعلی فرقانی در خصوص فعالیت‌های رگولاتوری در دستیابی به بازار رقابتی و متوازن برای ارایه خدمات نوین و فراگیر با قیمت منصفانه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای ایجاد بازار رقابتی و متوازن برای ارایه خدمات نوین، رگولاتوری قدم‌های موثری برداشته که بر همین اساس پروانه فعالیت در حوزه سرویس‌های ارتباطی، فناوری اطلاعات و رادیویی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادر شده است.
وی گفت: اعطای پروانه‌های اپراتورهای اول، دوم و سوم تلفن همراه، پروانه اپراتور اول پست، پروانه شبکه علمی کشور، پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه‌های انتقال داده نوری و دسترسی کاربران با استفاده از فیبرنوری (FTTX) و صدها پروانه ارایه سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات و دفاتر پیشخوان خدمات دولت و تاسیس و بهره‌برداری از شبکه‌های رادیویی جزو فعالیت‌های رگولاتوری به منظور ایجاد تعادل و توازن در ارایه سرویس‌ها و خدمات ICT است.
معاون وزیر ارتباطات درباره اینکه صدور پروانه فعالیت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات چه نتایجی را در پی داشته است، گفت: این موضوع علاوه بر افزایش ظرفیت‌های درآمدی برای دولت، شاخص‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را نیز ارتقا داده است.
او افزود: بر همین اساس ضریب نفوذ تلفن ثابت از 29 درصد به 36 درصد، ضریب نفوذ تلفن همراه از 12/27درصد به 78/73درصد و ضریب نفوذ کاربران اینترنت به 32/68درصد افزایش یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :