آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3058
تاریخ انتشار : 21 آبان 1390 12:28
تعداد بازدید : 885

حضور شرکت توسن در نمایشگاه کارتز 1102

« سیمرغ» به پاریس پرواز می کند

شهر پاریس فرانسه 15 تا 17 نوامبر با برگزاری نمایشگاه بین المللی "کارتز" (Cartes) پذیرای طراحان، صاحبنظران، مدیران فعال و تصمیم گیرندگان جهانی در عرصه بانکداری الکترونیکی است.

اقدس قلی زاده

برپایی 405 غرفه، حضور حدود 2 هزار بازدیدکننده و همایش‌های متعدد از برنامه‌های این رویداد فناوری اطلاعات است. از ایران نیز به نمایندگی از بانک‌ها و شرکت‌های مرتبط با بانکداری الکترونیکی افرادی در کارتز حضور می‌یابند که بیشتر نقش بازدیدکننده را دارند و به گفته فعالان، کمتر اتفاق افتاده که محصولی از ایران در این نمایشگاه معرفی شود. اما در بیست‌وششمین دوره این نمایشگاه شرکت توسن قصد دارد با معرفی پروژه‌های “آن ایر” و “سیمرغ” در کنار بازیگران اين صنعت در دنيا قرار گیرد. در مورد حضور این شرکت در کارتز با سید حامد قنادپور، مدیر بازاریابی توسن گفت‌وگویی کرده‌ایم که در ادامه می‌آید. 
توسن جزو معدود شرکت‌هایی است که در کارتز غرفه دارد. چه محصولی را در معرض دید حاضران قرار خواهید داد؟
 در غرفه مشترکی با شرکت پکس پروژه “آن ایر” را که توليد آن منحصر به کشور خودمان است، معرفی خواهیم کرد.
این پروژه نرم‌افزار مربوط به راهکار‌های حوزه پرداخت الکترونیکی و پرداخت‌های خرد است که با استفاده از سخت‌افزارهای شرکت پکس در اين نمايشگاه به نمايش در می‌آيد.
همچنین قصد داريم پروژه سیمرغ را که پروژه‌ای در سطح ملی در ايران است به نمایش  بگذاريم.
در پروژه “سیمرغ” چه خدمتی ارایه می شود؟
سيمرغ استانداردی برای پول خرد الکترونيکی است که در نخستين گام به عنوان بليت الکترونيکی اتوبوس و مترو در سطح شهر تهران عملياتی شده است.
چه انگیزه‌ای باعث شد که در کارتز حضور یابید؟
کارتز معتبرترین نمایشگاه دنیا در حوزه پرداخت الکترونیکی است. بدون شک حضور 45 کشور مطرح که با خود آخرین تکنولوژی‌های حوزه بانکی، پول الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، طرح‌های وفاداری، امنیت بانکی و غیره  را می‌آورند و همچنین محصولات به روز کارت اعم از تجهیزات، نرم‌افزار، سیستم‌های امنیتی و سرویس‌های بانکی را ارایه       می‌دهند در توسعه کسب‌وکار شرکت نقش جدی خواهد داشت. دراين نمايشگاه همه تولیدکنندگان مطرح پایانه فروش، ATM، سوییچ‌های بانکی و به طور کل راهکار‌های پرداخت حضور دارند.
نگاه دیگر کشورها در این نمایشگاه به ایران چگونه است؟
اين موضوع را در دو حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار می‌توان بررسی کرد. در حوزه سخت‌افزار اکثر توليدکنندگان و صاحبان فناوری باتوجه به بازار روبه رشد ايران، نگاه جدی به اين بازار دارند.
اما در نرم‌افزار و عملیات، پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم، محصولات قابل اتکايی در ايران هست  که حتی قابليت ارایه در کشورهای منطقه را نيز دارند. در کل کشورمان  حضور جدی در زمینه ارایه محصول در اين گونه نمايشگاه‌ها نداشته که اميدواريم اين روندی که با همت متخصصان و کارشناسان توسن آغاز شده است، ادامه يابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :