آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30532
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1392 11:48
تعداد بازدید : 505

کاربران با گوشی های هوشمند آندروییدی دانشمند می شوند

پژوهشگران می گویند دارندگان گوشی های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل آندرویید می توانند شهروندان دانشمند شوند و هر زمان که تلفن خود را شارژ می کنند در پروژه های علمی مهم شرکت کنند.

خبرگزاری مهر- محققان دانشگاه کالیفرینا برکلی، نرم‌افزار جدیدی برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرده‌اند که به دارندگان این گوشی‌ها امکان می‌دهد تا از توان رایانه‌ای بلااستفاده تلفن خود برای شکستن اعداد پروژه‌های علمی استفاده کنند.
به اعتقاد پژوهشگران این مشارکت‌ها می‌تواند به پیشرفت‌های وسیعی از درمان‌های پزشکی نوین گرفته تا کشف ستاره‌های جدید منجر شود.
این اپلیکیشن توسط یکی از پروژه‌های دانشگاه برکلی به نام «زیرساخت‌های باز محاسبات شبکه‌ای برکلی» طراحی شده است. این پروژه به خاطر نرم‌افزار رایانه‌ای‌اش شناخته شده است که از بیش از 50 پروژه محاسبه داوطلبانه در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند.
این نرم‌افزار به این پروژه‌ها امکان می‌دهد تا از توان پردازش بلااستفاده اهدایی توسط دارندگان رایانه در سراسر جهان برای آنالیز داده‌ها یا انجام شبیه‌سازی‌های علمی که به طور معمول نیازمند ابررایانه‌های بسیار گران‌قیمت است، استفاده کنند.
این اپلیکیشن جدید آندرویید BOINC نام دارد و از طریق Google Play Store قابل دسترسی است و روی گوشی‌های هوشمند آندرویید نسخه 3/2 و بالاتر فعال می‌شود.
دیوید اندرسون دانشمند آزمایشگاه علوم فضایی برکلی اعلام کرد حدود یک میلیارد دستگاه الکترونیکی دارای سیستم‌عامل آندرویید در سراسر جهان وجود دارد و توان محاسباتی تمامی آنها فراتر از بزرگ‌ترین ابر رایانه‌های متعارف جهان است. دستگاه‌های موبایل از بسیاری از جهات موج آینده هستند و می‌توانند حل مشکلات دشوار محاسباتی کمک کنند.
این نرم‌افزار فقط زمانی فعال می‌شود که تلفن هوشمند به شارژ متصل و باتری آن بیش از 95 درصد شارژ شده باشد. از این رو محاسبه می‌تواند سرعت شارژ دوباره را کند کند.
این نرم‌افزار فقط در صورتی از طریق اینترنت وای‌فای با پروژه‌های رایانه‌ای ارتباط برقرار می‌کند با این حال امکان تغییر تنظیمات پیش فرض وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :