آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30529
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1392 11:44
تعداد بازدید : 1082

مخالفت با برگزاری نمایشگاه و جشنواره‌ فروش تلفن همراه، کامپیوتر، دستگاه‌های صوتی و تصویری و لوازم جانبی

اتحادیه رایانه: کامپیوتر از «آیتکس شاپر» حذف نشود، شکایت می کنیم

اتحادیه صوتی و تصویری و تلفن همراه با همکاری مجمع امور صنفی در نظر دارد شهریورماه، نخستین نمایشگاه و جشنواره فروش تلفن همراه، کامپیوتر، دستگاه های صوتی و تصویری و لوازم جانبی (آیتکس شاپر) را برگزار کند که این امر با مخالفت شدید اتحادیه صنف فناوران رایانه مواجه شده است به گونه ای که اتحادیه خواستار حذف بخش مربوط به کامپیوتر این نمایشگاه شده است. هرچند مسوولان برگزاری آیتکس شاپر می گویند که تمامی مجوزهای لازم برای برگزاری نمایشگاه را گرفته اند اما رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران می گوید که اصلا به ما اعلام نکرده اند و اتحادیه هیچ گونه مجوزی برای برگزاری این نمایشگاه صادر نکرده است.

این امر موجب شده که اتحادیه صنف رایانه موضوع را از طریق مجمع امور صنفی و وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال کند که به گفته رییس اتحادیه اگر عنوان کامپیوتر تا آخر هفته برداشته نشود، به دیوان عدالت اداری شکایت خواهند کرد. از این رو رییس اتحادیه فناوران در نشست خبری که آخرهفته گذشته در خصوص نمایشگاه آیتکس شاپر برگزار شد، شرکت نکرد و صندلی‌اش خالی ماند.

پایه آیتکس را با دروغ گذاشته‌اند
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه ما در اتحادیه مساله شخصی نداریم به فناوران گفت: برگزارکنندگان مجوز اتحادیه صوت و تصویر و موبایل را گرفته‌اند اما به اتحادیه فناوران رایانه تهران، درخواست هم نداده‌اند.
وی افزود: خیال می‌کنند چون مجوز اتحادیه صوت و تصویر را دارند، دیگر نیازی به مجوز اتحادیه فناوران رایانه ندارند.
سیدمهدی میرمهدی با بیان اینکه متاسفانه پایه نمایشگاه با دروغ گذاشته شده است، گفت: برگزارکنندگان گفته‌اند از اتحادیه فناوران مجوز گرفته اند.آخر چرا دروغ؟ مجوز را نشان دهید.
وی گفت: اگر اعضای صنف رایانه نیازی به نمایشگاه داشته باشند و درخواست بدهند، اتحادیه فناوران رایانه و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با همکاری یکدیگر نمایشگاه را برگزار خواهد کرد چه نیازی به دخالت سایر اتحادیه‌هاست. وی گفت: مگر تشکل‌های صنف رایانه توانایی ندارند که نهادی دیگر برای‌مان نمایشگاه برگزار می‌کند.
میرمهدی افزود: در حال حاضر چهار هزار و 500 واحد صنفی زیرمجموعه اتحادیه فناوران رایانه تهران است که برای شرکت در هر نمایشگاهی حتی الکامپ نظر اتحادیه را می‌خواهند.

پیشنهاد رشوه داده‌اند
میرمهدی همچنین با بیان اینکه در مقابل تایید اتحادیه برای برگزاری نمایشگاه به من پیشنهاد رشوه شده است، گفت: متاسفانه به من گفته‌اند در مقابل تاییدیه اتحادیه دلار پرداخت خواهیم کرد که باید صراحتا بگویم اتحادیه صنف فناوران رایانه زیرمجموعه خود را به پول نمی‌فروشد.
وی افزود: به هیچ وجه نمی‌گذاریم این نمایشگاه با عنوان IT فعالیت کند. اگر اعلام کنند نمایشگاه تنها صوت و تصویر است مخالفتی نداریم.
وی گفت: ما در امور سایر اتحادیه‌ها دخالت نمی‌کنیم آنها نیز در امور ما دخالت نکنند. وی افزود: اگر از روز اول با ما هم صادق بودند قطعا با آنها همکاری می‌کردیم.

واکنش برگزارکنندگان
رییس اتحادیه صوتی و تصویری و تلفن همراه، ریاست ستاد برگزاری نمایشگاه، بازرس اتحادیه صوتی و تصویری، مدیر پروژه نمایشگاه و مدیر اجرایی آیتکس شاپر در نشست خبری به تشریح برنامه‌ها و دلایل برپایی این نمایشگاه پرداختند. در این نشست اعلام شد که آیتکس‌شاپر تمام مجوزهای لازم برای برگزاری را از اتحادیه‌های مربوطه گرفته است.
ابراهیم درستی در پاسخ به سوال فناوران مبنی بر اینکه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با برگزاری این نمایشگاه مخالف است، پس چرا می‌گوید با همکاری اتحادیه فناوران این نمایشگاه برگزار خواهد شد، گفت: هرکس دیدگاهی دارد. آقای میرمهدی هم دیدگاه خود را دارد. اگر به سایت اتحادیه سری بزنید متوجه می‌شوید که وی حرف‌های چندگانه زده‌اند. وی افزود: هدف ما تنها حمایت از مصرف‌کننده است
در همین حال اصغر حیدری رییس ستاد برگزاری نمایشگاه نیز در توضیح مشارکت نداشتن اتحادیه فناوران گفت: مجمع تولیدی و توزیعی در کمیته برگزاری، مجوز لازم برای برگزاری این نمایشگاه را داده‌اند و رییس اتحادیه فناوران نیز جزو مجمع تولیدی است.
وی افزود: اتحادیه فناوران رایانه تهران قرار بود مشارکت داشته باشد اما حالا می‌گویند شرکت نمی‌کنیم. "تعجب کردم"
نشست خبری نمایشگاه آیتکس شاپر روز سه‌شنبه گذشته در مجمع امور صنفی با حضور ابراهیم درستی رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و تفلن همراه علی شربیانی بازرس اتحادیه برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :