آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30513
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1392 11:10
تعداد بازدید : 499

کاهش 18 درصدی عرضه رایانه های شخصی در خاورمیانه

عرضه رایانه های شخصی به منطقه خاورمیانه، آفریقا و ترکیه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش 18/3درصدی داشته است و با این اتفاق در مجموع 4/4 میلیون دستگاه رایانه شخصی به دست ساکنان این مناطق رسیده است.

خبرگزاری فارس- به گزارش آی‌تی‌پی، صادرات رایانه‌های شخصی به منطقه خاورمیانه و آفریقا (MEA) در فصل دوم سال 2013 میلادی هم سیر نزولی داشت و در مقابل عرضه فناوری‌های موبایلی در این منطقه بیشتر شد.
این طور که گزارش‌های اولیه منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد، عرضه رایانه‌های شخصی به منطقه خاورمیانه، آفریقا و ترکیه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش 18/3درصدی داشته است و با این اتفاق در مجموع 4/4 میلیون دستگاه رایانه شخصی به دست ساکنان این مناطق رسیده است. رایانه‌های شخصی رومیزی در این بازار بدترین وضعیت را داشته‌اند و عرضه آنها در دوره زمانی یاد شده کاهش سالانه 20/0درصدی را پیش‌روی خود دیده است و در مجموع 8/1 میلیون دستگاه از این نوع رایانه‌ها در سه منطقه یاد شده عرضه شده است. همچنین گفته می‌شود که در این دوره زمانی عرضه نوت‌بوک‌ها هم با کاهش 17/1درصدی به 2/6 میلیون دستگاه رسیده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :