آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30502
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1392 10:59
تعداد بازدید : 697

«پیوست» در جست وجوی آیفون حسن روحانی

چهارمین شماره از ماهنامه پیوست در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از زوایای مختلف به دولتمردان فاوای کشور و انتخاب های مطرح برای وزارت ارتباطات پرداخته است.

فناوران- این شماره که طرح جلد خود را از تماس میان رییس‌جمهوری منتخب و وزیر احتمالی ارتباطات الهام گرفته با تهیه پرونده‌ای از بیش از 60 وزیر پست و تلگراف و تلفن تا پیش از انقلاب اسلامی در گزارشی تحلیلی جایگاه رو به افول این وزارت‌خانه و گزینه‌های مطرح برای وزارت بر آن را بررسی کرده است و در عین حال درسرمقاله‌اش پیشنهاد کرده است که فعالان این بخش رویکردی واقع‌گرایانه به انتخاب مناصب رسمی در این حوزه داشته باشند.
در سایر بخش‌های پیوست راه‌اندازی شبکه‌ اختصاصی برای بانک‌های کشور، بحران ازدیاد کارت‌های فردی در ایران، سیر تکامل مد و همسانی‌اش با فناوری و تاثیر تحریم‌ها بر بازار سخت‌افزار و نرم‌افزار ایران بررسی شده است.
شماره چهارم پیوست بیش از سه شماره پیشینش پی‌رنگی سیاسی دارد و در کنار اشاره به فرآیند انتخاب وزیر، تحلیل‌هایی از تاثیر سرمایه‌ها بر راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، کارکرد پدیده‌ روانی انتخابات موسوم به «کلید روحانی» بر بازار این حوزه و مفهوم به کارگیری فناوری در زندگی جوامع از نگاه شری تورکل، تحلیل‌گر و فرهنگ‌شناس دیجیتالی را در برگرفته است.
بخش «پیوست جهان» نیز در این شماره علاوه بر مباحث حریم شخصی و اختیارات دولت‌ها به بهانه بحران اسنودن، پدیده‌هایی همچون پریسم، استارت آپ‌‌ها و مفهوم اینترنت اشیا را کالبد شکافی کرده است. مقالاتی از هاروارد بیزنس ریو، فوربز و گارتنر در این بخش منعکس شده است.
ماهنامه پیوست با بهای 10 هزار تومان روی پیشخوان‌های مطبوعاتی سراسر کشور قرار دارد و به صورت رایگان از طریق سایت peivast.com نیز در دسترس است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :