آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3047
تاریخ انتشار : 23 آبان 1390 10:18
تعداد بازدید : 615

مسدود شدن 3 میلیون حساب در بانک صادرات

بین 2 تا 3 میلیون حساب بانک صادرات کشور از صبح شنبه به دلیل مغایرت مشخصاتی و داشتن اطلاعات غلط توسط سیستم مرکزی این بانک مسدود شده است.

مهر- تمامی حساب‌های بانک صادرات در کشور از صبح روز 21 آبان ماه بنا به دلایلی مسدود یا راکد است و وقتی مراجعان برای برداشت پول به خودپردازها مراجعه می‌کنند، با این پیغام روی صفحه مانیتور دستگاه روبه‌رو می‌شوند که «حساب شما مسدود یا راکد است؛ لطفا به شعبه افتتاح حساب خود مراجعه کنید»!این امر که باعث تشویش افکار و نگرانی مردم در سراسر کشور شده است، سیل جمعیت را به سوی شعب بانک صادرات  روانه کرده که این شعب خود به خود در شهرستان‌های کوچک و حتی کلانشهرها، به دلیل کمبود شعبه با مشکل مواجه‌اند و اکنون نیز با شلوغی بیش از حد به دلیل این پیغام خودپردازها، با مشکل جدی‌تری مواجه شده‌اند.

کارت ملی و  شناسنامه همراه‌تان باشد
زمانی که افراد به بانک‌های مذکور مراجعه می‌کنند، از آنها کارت ملی و اصل شناسنامه استرداد می شود تا اصلاحاتی از قبیل ثبت کد ملی و سریال شناسنامه صاحبان حساب در فرم‌های مخصوص اینترنتی پر شود و این در حالی است که زمان افتتاح حساب وقتی فرم‌ها توسط مشتریان پر می‌شود، تمام مشخصات ثبت شده است.وی ادامه داد: مردم باید به شعبه بانک افتتاح کننده حساب مراجعه کرده و با ارایه اصل یا کپی شناسنامه و کارت ملی، مشخصات‌شان را اصلاح و رفع ابهام کنند.این راهنمای صدای سپهر تصریح کرد: شعب موظفند در همان لحظه مراجعه مردم به شعب، مشخصات مورد نیاز را ثبت و اصلاح کنند.وی افزود: حساب‌های بانک صادرات به صورت سراسری در حال مکانیزه شدن است تا بتوان با استفاده از کد ملی، شماره سریال شناسنامه و مشخصات فردی دیگر، به اطلاعات دقیق حساب‌ها دسترسی یافت.

مسدود شدن حساب‌ها به اختلاس مربوط نمی‌شود
در عین حال مجید ابوالفتحی، مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات ایران اظهار داشت: مسدود شدن حساب‌ها هیچ ارتباطی با موضوع سوء استفاده مالی اخیر ندارد.وی افزود: همچنین تعداد حساب‌های مسدود شده کمتر از این تعداد است و این مشکل به زودی حل خواهد شد.ابوالفتحی یادآور شد: حساب‌هایی که دارای شماره ملی نبودند، مسدود شده‌اند که پس از اخذ کد ملی از صاحبان آنها، حساب مجدد بازگشایی خواهد شد.

بساط سپرده طلا در بانک صادرات  برچیده شد
 مدیرعامل بانک صادرات از توقف سپرده‌گیری طلا خبر داد و گفت: رویکرد جدید بانک صادرات پرداخت تسهیلات خرد است.
محمدرضا پیشرو اعلام کرد که بانک صادرات بنا ندارد سپرده گیری جدید طلا داشته باشد.
وی اظهار داشت: این طرح در زمان خودش جواب داد اما اکنون در نظر داریم که تنها منابع و سپرده‌هایی را که در قالب سپرده طلا جذب و جلب شده است، مدیریت کنیم.
وی افزود: بانک صادرات دیگر سپرده‌گیری جدید طلا نخواهد داشت و قرار است سبد خود را به سایر خدمات و سایر سپرده‌ها انتقال دهد البته بانک سپرده‌هایی را که در قالب تفاهم نامه و تعهدات داشته، دنبال خواهد کرد.
وی از اعلام میزان دقیق سودآوری این طرح خودداری کرد و افزود: سودآوری این طرح متغیر است و سودآوری روزانه و ساعتی آن فرق می‌کند ولی قطعا کسانی که سپرده‌گذاری کردند، به سودهای خود رسیدند و تعهداتی که بانک در این مورد داشته، ایفا خواهد شد.
پیشرو از امضای تفاهم نامه بانک صادرات با چندین بانک دیگر در هفته جاری خبر داد و گفت: این تفاهم نامه در این راستاست که چک‌های آنها به صورت آنلاین و همزمان پرداخت شود و متقابلا بانک‌های دیگر نیز چک‌های ما را پرداخت کنند.مدیرعامل بانک صادرات گفت: البته اجرای این طرح نیازمند گسترش و توسعه شعب بانک صادرات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :