آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3045
تاریخ انتشار : 23 آبان 1390 10:14
تعداد بازدید : 556

اشتیاق رو به افزایش اروپایی ها به بانکداری آنلاین

تحقیقات اخیر نشان می دهد بیش از ۴۰ درصد از اروپایی ها در سال ۲۰۱۲ از بانکداری آنلاین استفاده خواهند کرد.

سایت خبری شرکت ایران کیش-  همچنین طبق تحقیقات دویچه‌بانک (DB)، حدود ۴۷ درصد از مشتریان در آلمان نیز در سال ۲۰۱۲ از بانکداری آنلاین بهره خواهند برد.
این در حالی است که روند رشد استفاده از بانکداری آنلاین طی سال‌های گذشته همواره ثابت بوده است به استثنای فرانسه که در سال ۲۰۱۰ با رشد ۱۱ درصدی مواجه شد.تحقیق دویچه‌بانک نشان می‌دهد که کشورهای شمال اروپا در استفاده از بانکداری آنلاین پیشرو هستند. مشتریان بانکی در کشورهای شمال اروپا، از ایسلند تا استونی، در پذیرش بانکداری آنلاین به دلیل ترکیب عناصر ثروت و هیجان در این تکنولو‍ژی پیشرو بوده‌اند.همچنین، تحقیقات دویچه‌بانک حاکی از رشد بانکداری موبایلی است. استفاده از بانکداری موبایلی در آلمان به دلیل در دسترس بودن گوشی‌های هوشمند باکیفیت، نقشه‌های اطلاعاتی سهل‌الوصول و اپلیکیشن‌های جدید بانکداری در آلمان با رشد قابل ‌ملاحظه‌ای همراه بوده است. این تحقیق نشان می‌دهد استفاده‌‌کنندگان از خدمات بانکداری موبایلی بیشتر به بانک اصلی خود وفادار هستند؛ البته رابطه معکوس در این قضیه نیز مطرح است.
مطالعات دویچه‌بانک نشان می‌دهد که استفاده از کانال بانکداری آنلاین رضایت خاطر اغلب مشتریان را جلب کرده است. در آلمان تقریبا ۸۰ درصد از مشتریان بانکی از خدمات بانکداری آنلاین رضایت دارند. این میزان رضایت بالاترین نمره در میان کانال‌های مختلف بانکداری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :