آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30385
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1392 11:21
تعداد بازدید : 475

ایرانسل باید اضافه تعرفه آوای پیشواز را برگرداند

مصوبه کاهش تعرفه آوای پیشواز از 500 به 300 تومان باید از مهر ماه 91 اجرا می شد که توسط ایرانسل با دو ماه تاخیر اجرا شده است بنابراین این شرکت نیز موظف به استرداد اضافه مبالغ دریافتی در این دو ماه به مشترکان است.

خبرگزاری فارس- اخیرا در پی اعلام نظر دیوان محاسبان کشور در پرونده گران‌فروشی آوای انتظار همراه اول، اقدام شرکت همراه اول در افزایش تعرفه آوای پیشواز از مبلغ سه هزار ریال به پنج هزار ریال بر خلاف مصوبه 147 تاریخ پنجم شهریور ماه 1391 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات غیرقانونی اعلام شد.
براین اساس تخلف شرکت همراه اول را برای رسیدگی و استرداد اضافه دریافتی از مشترکان همراه اول به تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال شد.
دیوان محاسبات اعلام کرده در این قضیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برخلاف وظایف ذاتی خود تخلف شرکت همراه اول را نادیده گرفته و در انجام وظایف خود کوتاهی کرده است، از این رو تخلف آنها به دادسرای دیوان محاسبات ارسال شده است.
در خصوص دیرکرد در اعمال کاهش تعرفه آوای پیشواز، ایرانسل نیز در اجرای این مصوبه تاخیر داشته است زیرا در حالی که مصوبه 147 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات برای کاهش تعرفه آوای پیشواز از 500 به 300 تومان باید از مهر ماه 91 اجرا می‌شد، ایرانسل این مصوبه را با دو ماه تاخیر اجرا کرده است. بنابراین طبق حکمی که دیوان محاسبات برای همراه اول صادر کرده و این شرکت را ملزم به استرداد اضافه مبالغ دریافتی به مشترکان کرده است، ایرانسل نیز باید این مبالغ را به مشترکان‌ خود بازگرداند.
اما علت برخورد دیوان محاسبات با همراه اول به دلیل طولانی‌شدن مدت این تخلف بوده است و از آنجا که ایرانسل زودتر از همراه اول این مصوبه را اجرا کرده، در خصوص این اپراتور حساسیت ایجاد نشده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :