آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 30282
تاریخ انتشار : 31 تیر 1392 11:56
تعداد بازدید : 635

بازگشایی نماد بانک الکترونیکی آرین در فرابورس

مدیرعامل فرابورس از بازگشایی نماد بانک آرین در بازار پایه فرابورس و فراهم شدن امکان خرید و فروش سهام این شرکت خبر داد.

ایسنا- امیر هامونی از بازگشایی نماد بانک آرین در بازار پایه فرابورس خبر داد و گفت: نماد بانک آرین با سرمایه 70 میلیارد تومانی به زودی در بازار پایه فرابورس بازگشایی می‌شود.
وی افزود: به این ترتیب نماد این بانک در بازار توافقی درج شده و امکان خرید و فروش آن فراهم شده است اما هنوز معامله‌ای روی سهام این شرکت صورت نگرفته است.
هامونی همچنین گفت: در حال حاضر موضوع حق تقدم استفاده نشده شرکت مطرح است که باید فروش سهام حق تقدم برگردد و به تاییدیه سازمان بورس برسد در این صورت امکان معامله سهم در بازار توافقی فراهم شده و به سهامداران عمده اجازه داده می‌شود که سهام خود را عرضه کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 90 درصد از حق تقدم استفاده نشده برگردانده شده است، گفت: با فراهم شدن امکان معامله، کسانی که سهامدار بانک آرین هستند می‌توانند اقدام به عرضه کرده و کسانی که می‌خواهند سهام خود را به فروش برسانند می توانند آن را واگذار کنند که در این خصوص اولویت با سهامداران حقیقی است.
وی افزود: به این ترتیب با تکمیل بازگشت حق تقدم استفاده نشده، به زودی نماد بانک آرین در بازار پایه فرابورس بازگشایی می‌شود که تلاش می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر این امکان فراهم شود.
بانک الکترونیکی آرین با سرمایه 70 میلیارد تومانی به عنوان نخستین بانک الکترونیکی کشور در پنجم دی ماه سال 89 از طریق فرابورس اقدام‌ به پذیره‌نویسی کرد ولی به دلیل عدم اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی نماد معاملاتی آن از 11 آبان سال 90 در فرابورس بسته شد.
به این ترتیب نماد بانک آرین برای نخستین بار در فروردین ماه1390 با قیمتی حدود 146 تومان برای هر سهم باز شد و تا محدوده 190 تومان نیز رشد قیمت را تجربه کرد اما بانک مرکزی در 16 اسفند ماه 90 طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به تامین بخش قابل توجهی از سرمایه بانک آرین از محل تسهیلات دریافتی از بانک‌ها و موسسات اعتباری، مجوز تاسیس بانک لغو می‌شود که این اقدام موجب نگرانی شدید سه هزار سهامدار این بانک شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :